ناراضایتی و ناخشنودی | چگونه عادت های سمی خود را بشناسیم

  • توسط: admin
ناراضایتی و ناخشنودی | چگونه عادت های سمی خود را بشناسیم


 

به گزارش آدرین به نقل از سواد زندگی، همیشه امکان دارد که در شرایطی حالت شادی حاکم نباشد. اما می‌ توان در کل زندگی، حداقل سطحی از تعادل عاطفی و خوشی را حفظ کرد. بله، زمانی که همه چیز خوب پیش می‌ رود، حفظ تعادل آسان است، اما اهمیت دارد که هنگام مواجهه با موانع یا شکست، قدرت حفظ خوشحالی را داشته باشیم و از گرفتار شدن در دام افسردگی و نا امیدی جلوگیری کنیم.

همه ما بسیاری از اوقات دچار اندوه و ناراحتی می شویم. برخی در این مواقع به زمین و زمان دشنام می دهند خود را قربانی می پندارند و از بخت و اقبال ناکامشان صحبت می کنند که آنها را به این روز انداخته است. اما اندوه و ناخرسندی ما خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را بکنیم از درون خودمان نشات می گیرد. می پرسید: چگونه؟ پاسخ اش ساده است، ما این کار را با تکرار عادت های سمی انجام می دهیم.

رفتارهایی که اینقدر تکرارشان کرده ایم که جزوی از عادات و کردار روزانه ما هستند، ریسمانی شده اند بر گردن مان که خود با دست خود بافته ایم و ناخواسته خود را با آن به ورطه ی اندوه و نارضایتی می کشیم و بعد همه چیز را می اندازیم گردن شانس و اقبال بدمان و در اندوه و تلخی فرو می رویم.

بسیاری از افراد در چنین مواقعی  به انجام عاداتی سمی تن می دهند که در کوتاه مدت تسکین دهنده است، اما دقیقا مثل مرفین، اثرش بسیار کوتاه است، و بعد که اثرش بپرد، درد ِ عدم رضایت از خویشتن و اندوه امان‌مان را می بُرد.

و البته هر چه بیشتر از این عادت های تسکین دهنده استفاده کنیم ترک آنها بسیار دشوارتر می شود بطوری که  سرانجام در یک چرخه معیوب گرفتار می شویم. پس بیائید کمی دقیق تر به این مساله نگاه کنیم.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید