جریمه داروی سقط جنین فقط ۵ میلیون!

  • توسط: admin
جریمه داروی سقط جنین فقط ۵ میلیون!


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، ف موضوع عرضه داروها از طریق پلتفرم‌ های اینترنتی در چند ماه اخیر به یکی از مسائل پر بحث تبدیل شده است. چند ماه پیش، هیئت مقررات‌ زدایی تصویب کرد که پلتفرم‌ های عرضه دارو که دارای مجوز از اتحادیه کسب‌ و کارهای مجازی یا دیگر مراجع صدور مجوز برای فعالیت اینترنتی هستند، برای عرضه دارو دیگر نیازی به درخواست مجوز از سازمان غذا و دارو نداشته باشند. اما این مقرره به دلیل مخالفت سازمان غذا و دارو، ابطال شده است.

سازمان غذا و دارو در این مدت بارها مخالفت خود را با فروش دارو در پلت‌فرم‌های فروش اینترنتی دارو اعلام و عنوان کرده است ازآنجایی که سازمان غذا و دارو نهاد ناظر بر زنجیره تأمین از تولید تا مصرف است، هرگونه فروش دارو خارج از نظارت این سازمان غیرقانونی تلقی می‌شود و این سکوها بعضاً داروهای تقلبی، قاچاق و سقط جنین را عرضه می‌کنند.

در همین راستا، محمد پیکانپور؛ مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی دارو اظهار کرد: اگر در مورد فروش اینترنتی دارو به‌موقع ورود نشود اثر آن را در سطوح کلان نظام سلامت خواهیم دید.

وی با ارائه مثالی گفت: یکی از پلت‌فرم‌ها که داروی سقط جنین فروخته بود، فقط ۵ میلیون تومان جریمه شده است که بازدارنده نیست.

پیکانپور با بیان این‌که “روی موضوع اطمینان از کیفیت و اصالت داروی دریافتی مردم الزام داریم”؛ افزود: در این عرصه، تقاضای القایی و تبلیغات دارو نباید صورت بگیرد؛ حراست از اطلاعات بیماران باید حتماً مدنظر قرار گرفته شود و نباید اطلاعات بیماران خرید و فروش شود؛ مدیریت داده‌ها توسط پلت‌فرم‌های فروش اینترنتی دارو نباید انجام شود اما در زمان حاضر این اتفاق در حال رخ دادن است.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان این‌که کنترل قیمت دارو باید حتماً مد نظر قرار گیرد، ادامه داد: متأسفانه شاهد هستیم که پلت‌فرم‌ها بدون قاعده و قانون داروها را به چند برابر قیمت عرضه می‌کنند و برای مثال یک دارو با قیمت ۳۰برابری به مردم فروخته شده است!

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید