بیماری معروف زمستانی در حال خطرناک شدن است

  • توسط: admin
بیماری معروف زمستانی در حال خطرناک شدن است


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، حسین فرشیدی٬ معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در طول دوران کرونا به دلیل کاهش تماس و ارتباط بین افراد و خانواده ها، برخی آبله مرغان نگرفته بودند؛ اما الان با برداشته شدن محدودیت ها و رفت و آمدها این احساس ایجاد می شود که آلودگی ناشی از آبله مرغان بیشتر شده و میزان ابتلا افزایش یافته است.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: بر طبق روال آب و هوا٬ تغییرات فصلی همزمان با سرد شدن هوا میزان ابتلا به بیماری سرماخوردگی و آنفولانزا را افزایش خواهد داد.

وی اضافه کرد: بررسی ها نشان می دهند که امسال حدود دو درجه نسبت به سال گذشته هوا گرم تر شده است؛ اما پیش بینی شده که در زمستان یک پیک بروز بیماری آنفولانزا را داشته باشیم که این موضوع غیر عادی تلقی نمی شود.

فرشیدی افزود: وزارت بهداشت به دنبال این است که تزریق واکسن پنوموکوک را جزء برنامه واکسیناسیون کشوری قرار دهد.

وی تاکید کرد: ابتلای افراد به بیماری کرونا همان سویه های قبلی بوده و تا این لحظه سویه جدیدی در کشور شناسایی و گزارش نشده است.

فرشیدی تاکید کرد: تمام سویه های کرونا در تمام مناطق دنیا پخش می شوند؛ اما این که برنامه دیگری برای مقابله با سویه جدید باید پیش بینی کنیم، چنین مسئله ای نخواهد بود و توصیه ما به مردم همان رعایت دستورالعمل های بهداشتی و زدن ماسک در تجمع ها به خصوص با سرد شدن هوا و شیوع آنفولانزا است.

وی گفت: در طرح پویش ملی سلامت که جهت غربالگری بیماری دیابت اجرا می شود٬ اطلاعات تمام افراد شرکت کننده در این طرح در پرونده الکترونیکشان به ثبت می رسد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید