آیا سایز باسن ارتباطی با طول عمر دارد؟

  • توسط: admin
آیا سایز باسن ارتباطی با طول عمر دارد؟


 

به گزارش آدرین به نقل از روزیاتو، شنیده‌اید که ران‌ های چاق ممکن است جان انسان‌ ها را نجات دهند؟ به نظر می‌ رسد که باسن بزرگ نیز این کار را احتمالاً انجام می‌ دهد.

طبق گفته دکتر کاران راجان، پزشک عمومی، اگر باسن سنگینی دارید، احتمالاً این امر می‌تواند باعث افزایش طول عمر شما شود.

او به «مجموعه‌ای از شواهد اساسی» اشاره کرد که نشان می‌دهد چربی‌های انباشته شده روی باسن و ران‌ها می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و متابولیک را کاهش دهد.

1

در حالی که بیماری قلبی عروقی به شرایطی اشاره دارد که بر قلب و عروق خونی تأثیر می گذارد، بیماری متابولیک به مشکلات سلامتی اشاره دارد که شما را در معرض خطر مواردی مانند دیابت قرار می دهد.

دکتر راجان در یکی از ویدئوهای اخیر خود در تیک تاک گفت داشتن چربی در ناحیه باسن نسبت به چربی احشایی نتایج بهتری به دنبال دارد.

چربی احشایی درون بدن پنهان است اما می‌تواند باعث مشکلاتی در سلامتی شود.

او توضیح داد: «دلیل این موضوع این است که چربی احشایی عمیق‌تر است و می‌تواند به‌دور اندام‌هایی مانند قلب، کبد و روده شما بپیچد».

1

به گفته دکتر راجان، این چربی همچنین از نظر متابولیسمی فعال‌تر است و سیتوکین ها و اسیدهای چرب را آزاد کرده و باعث التهاب می‌شود که مشخصه اصلی اکثر بیماری های مزمن است.

در مقابل، چربی باسن عمدتاً زیر پوست قرار دارد.

به گفته این پزشک، «چربی زیر جلدی در این ناحیه می‌تواند مانند یک اسفنج عمل کرده، ذرات چربی مضر را پاک کند و به دام بیاندازد و از منجر شدن به آسیب به اندام‌ها جلوگیری کند.»

او گفت:‌ «این نوع چربی همچنین نسبت به چربی احشایی پایدارتر است و کمتر احتمال دارد که «ترکیبات التهابی» مضر آزاد کند.»

علاوه بر این، چربی گلوتئوفمورال، لایه نرم روی باسن شما، در تولید هورمون هایی مانند لپتین که می‌تواند اشتها را تنظیم کرده و ترکیبات آنتی اکسیدانی ضد التهابی مانند آدیپونکتین تولید کند، بهتر عمل می‌کند.

این موضوع باعث بهبود حساسیت به انسولین، متابولیسم لیپیدها و کنترل گلوکز می‌شود.

دکتر راجان افزود: «به همین دلیل است که عمل لیپوساکشن و عمل جراحی شکم ممکن است شکل ظاهری شما را از نظر زیبایی بهبود بخشد، اما سلامت متابولیک شما را بهبود نخواهد بخشید.»

 

  • برچسب ها:
  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید