یارانه نقدی 5 میلیون می شود؟ خبر فوری

  • توسط: admin
یارانه نقدی 5 میلیون می شود؟ خبر فوری


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین؛ مستمری مددجویان تحت پوشش دو نهاد حمایتی کمیته امداد و بهزیستی کشور، با افزایش ۲۰ درصدی از ابتدای سال مواجه است و ما به‌ التفاوت با افزایش ۴۰ درصدی، هنوز پرداخت نشده است. هرچند وزیر تعاون دیروز اعلام کرد که مستمری‌ ها در حال واریز هستند، اما تا به حال بسیاری از مددجویان با تماس به رسانه‌ ها، خواستار پیگیری و روشن شدن دلایل عدم واریز مبالغ به حساب خود شده‌اند.

البته در کنار اقدامات مثبت دولت سیزدهم، تعلل و یا تاخیر در پرداختی‌های حقوق مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد سبب دلخوری و ناراحتی این قشر آسیب‌پذیر شده است. افرادی که در کنار ناراحتی‌های ناشی از معلولیت و مخارج سنگین درمان‌های مورد نیاز که در برهه تورم‌های کنونی واقعا آزرده‌کننده و شکننده است، اکنون نگران عدم واریز مبالغ حمایتی هستند.

طبق اعلام‌های غیررسمی، دلیل عدم واریز یا همان تاخیر در واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، اختلالات سیستمی در شبکه واریز وپرداخت بانک‌ها به دلیل همزمانی با واریزی حقوق‌های کارمندان و کارگران در ابتدای هر ماه عنوان می‌شود. براساس این گفته‌ها که البته چندان قانع‌کننده هم نیست، از نیمه شب اول آذرماه واریزی‌ها به ترتیب در حال انجام است که به نظر واریزی مستمری تک‌نفره‌ها با تاخیری یک روزه نسبت به دیگر مستمری‌بگیران انجام می‌گیرد.

مبلغ یارانه معیشتی برای هر نفر چقدر است؟

براساس اعلام رسمی سازمان بهزیستی، حق پرستاری خانواده‌محور آبان ماه 1402 معلولان جسمی حرکتی شدید و خیلی شدید و معلولان ذهنی تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ 2 میلیون و 100 هزار تومان به حساب کارت بانک رفاه آنان واریز شد. کانال معلولان بهزیستی در فضای مجازی در خبری اعلام کرد که: «مستمری آبان ماه 1402 مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان1 آذر واریز می‌شود.»

براین اساس، مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ 764 هزار و 400تومان، مبلغ مستمری خانوارهای۲ نفره یک میلیون و 90 هزار تومان، 3نفره: یک میلیون و 525 هزار تومان، 4 نفره: یک میلیون و 965 هزار و 600 تومان، 5 نفره: 2 میلیون و 402 هزار و 400 تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز می‌گردد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید