کارکنان قراردادی این خبر خوش را بخوانند

  • توسط: admin
کارکنان قراردادی این خبر خوش را بخوانند


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، تصویب طرح ساماندهی کارکنان پیمانکاری، که سالهاست در مجلس مورد بحث و بررسی قرار می‌ گرفت، نزدیک به واقعیت شد. این طرح که چندین بار اصلاحات و تغییراتی را تجربه کرده بود، امروز با حضور نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشور، سازمان برنامه و بودجه، شورای نگهبان، دیوان محاسبات و شورای عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، مورد بررسی قرار گرفت و با رفع و اصلاح ایرادات، به تصویب رسید.

با توجه به اراداه مجلس شورای اسلامی، قطعاً این بار نیز در صحن علنی مجلس با رأی قاطع نمایندگان تصویب خواهد شد و اینبار با توجه به حضور همه مسئولین مربوطه در این جلسه بررسی طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس، طرح در شورای نگهبان نیز مورد تأیید قرار خواهد گرفت و ان‌شاءالله بزودی برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود بنابراین اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، طرح ساماندهی کارکنان دولت در همین مجلس به دولت ابلاغ خواهد شد.

جزئیات طرح ساماندهی کارکنان دولت کارکنان غیررسمی دولت با ۵ سال سابقه و اشتغال در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ بدون آزمون به صورت قرارداد مستقیم تبدیل وضعیت خواهند شد، یعنی از شرکتهای پیمانکاری واسطه خلاص و قراردادشان به صورت مستقیم با شرکتهای دولتی(کارفرمای محل کارشان) خواهد بود. کارکنان غیررسمی که کمتر از ۵ سال سابقه دارند با شرکت در آزمون اختصاصی، به ازای هر سال سابقه ۵ درصد سهمیه خواهند داشت.

نکته آخر، تبدیل وضعیت این کارکنان به صورت قرارداد مستقیم برای مشاغل کارشناسی با قراردادهای تابع قانون کار و برای مشاغل تخصصی با قراردادهای پیمانی خواهد بود.

تاریخ: ۱۴۰۲/۰۹/۲۸
شماره: پ ن ۱۴۰۲/۴۹

از توجه و همراهی شما سپاسگزارم

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید