چگونه خانه را در کم ترین زمان ممکن تمیز کنیم + راه حل

  • توسط: admin
چگونه خانه را در کم ترین زمان ممکن تمیز کنیم + راه حل


همه ما دوست داریم در محیطی تمیز، مرتب و خوش‌ بو زندگی کنیم. اگر چه بسیاری از افراد تمیز کردن خانه را زمان‌ بر و دشوار می‌بینند، اما در واقع تمیز کردن خانه کاری سخت و پیچیده نیست. با قرار دادن قوانین و روش‌ های منظم، می‌ توانید خانه خود را در کمترین زمان ممکن تمیز و مرتب نگه دارید.

به گزارش آدرین به نقل از اکالا بلاگ، در این مقاله، روش‌ هایی که به شما کمک می‌کنند خانه را در زمان کمتر و با کار های کمتر تمیز کنید، آورده شده است. بنابراین، با ما همراه باشید و این نکات را بررسی کنید.

از جمله راه‌های تمیز کردن خانه در کمترین زمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- مشارکت و کار گروهی

بهتر است نظافت منزل را به یک تفریح و فرآیند گروهی تبدیل کنید. از تمام اعضای خانواده برای تمیز کردن خانه کمک بگیرید و تقسیم کار کنید. در این صورت کار‌ها متناسب با توانایی‌های فرد تقسیم می‌شود و در نهایت کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان می‌رسد.

۲- از بین بردن بی نظمی و آشفتگی

خانه را جمع‌آوری کنید، هر چیزی را سر جای خود قرار دهید تا فضا برای جارو کردن و نظافت باز شود. ظرف‌های نشسته را بشویید، سطل‌های زباله را خالی کنید و آشغال‌ها را از خانه بیرون برید. لباس‌های کثیف را جمع کرده و درون ماشین لباس‌شویی بریزید. شاید برای شما نیز این سوال پیش بیایید که بهتر است اول جارو کنید یا گردگیری! رعایت مراحل تمیزکاری در بالارفتن روند نظافت بسیار کمک کننده است.

۳- اصولی و از بالا به پایین تمیز کنید

برای شروع یک نظافت کلی از بالاترین سطوح شروع کنید. به طور مثال اگر پنکه سقفی یا شلف‌های در قسمت بالای دیوار‌ها دارید، ابتدا باید آن‌ها را گردگیری کنید. اشیایی مانند مجسمه‌های پلی‌استر یا بلور که قابل شست‌شو هستند را با مقداری آب بشویید. اگر آینه شیشه‌ها نیاز به تمیز کردن دارند با کمک روزنامه و شیشه‌پاک کن ابتدا آن‌ها را تمیز کنید.

روی سطح کابینت، میزها، گل‌میز‌ها و لبه‌های تخت را تمیز کنید و پس از تمیز کردن سطوح به سراغ مرتب کردن کشو‌ها و طبقات کمد روید. اگر وسیله اضافی یا آشغالی مشاهده کردید آن را بردارید. حال زمان جارو برقی کشیدن فرا می‌رسد. از یک سمت خانه شروع کنید و تمام گوشه کنار‌ها را جاروبرقی زنید تا انتهای خانه.

پس از جارو کردن سطح زمین، زمان شست‌شویی حمام و سرویس است. با شویینده مناسب سطح حمام و روشویی را بشویید و آبکشی کنید. درب حمام و سرویس را باز گذارید تا رطوبت و‌نم آن‌ها خشک شود. حال زمان طی کشیدن و از بین بردن لکه‌های روی سرامیک یا پارکت کف فرا می‌رسد. با استفاده از بخارشو، طی یا هر وسیله مناسب دیگری که در دسترس دارید، سطح زمین را طی بکشید. این کار را از یک سمت خانه شروع کنید و به سمت دیگر به صورت پله‌پله روید. کمی زمان دهید تا زمین خشک شود و لکه‌ها از بین بروند.

۴- نگهداری وسایل شست‌وشو و نظافت در یک جا

ابزار و وسایل شست‌شو را در یک سطل، کیف یا کابینت قرار دهید تا دسترسی به تمام وسایل شست‌شو برایتان راحت باشد. در یک نگاه تمام آن‌ها را ببنید و بهترین گزینه را برای نظافت انتخاب کنید.

۵- اجرای هر مرحله برای کل فضای خانه

برای تمیز کردن سریع‌تر خانه بهتر است هر مرحله را برای کل خانه پیش روید. به طور مثال، همه خانه را گردگیری کنید، همه خانه را جارو زنید. این که ابتدا بخواهید یک بخش را کامل تمیز کنید سپس یه سراغ بخش دیگر روید، روند نظافت را کند می‌کند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید