نخست‌وزیر سابق پاکستان از پشت میله‌های زندان با کمک هوش مصنوعی سخنرانی کرد!

  • توسط: admin


حزب سیاسی “عمران خان” با بهره‌گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی، توانسته است صدای وی را شبیه‌سازی کرده و یک فایل صوتی حاوی سخنان او را منتشر نماید.

به گزارش آدرین به نقل از دیجیاتو، عمران خان، نخست‌ وزیر سابق پاکستان، از ماه اوت سال ۱۴۰۲ به دلیل افشای اطلاعات محرمانه در زندان به سر می‌برد. با این حال، به نظر می‌ رسد که این وضعیت او را از مشارکت در مبارزات انتخاباتی منع نکرده است. حزب سیاسی عمران خان اخیراً از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده کرده و یک فایل صوتی با مدت چهار دقیقه را منتشر کرده که از تکنیک‌ های شبیه‌ سازی صدا با هوش مصنوعی برای تداول صدای او بهره‌مند است.

حزب «تحریک انصاف پاکستان» یا PTI با استفاده از هوش مصنوعی، پیامی چهار دقیقه‌ای از این سیاست‌مدار ۷۱ ساله منتشر کرده که عنوان آن «تجمع مجازی» است. حزب تحریک انصاف اولین حزب سیاسی در پاکستان بود که به‌طور گسترده از پتانسیل شبکه‌های اجتماعی بهره برد. این حزب از اپلیکیشن‌های مختلف برای هدف قراردادن مخاطبان جوان‌تری استفاده کرد که پنج سال پیش آن‌ها را به قدرت رساندند.

نخست‌وزیر سابق پاکستان و هوش مصنوعی تقلید صدا

براساس گزارش‌ها، عمران خان یک متن کوتاه را برای حزب PTI ارسال کرد که بعداً توسط یک تیم حقوقی ویرایش شد تا بیشتر شبیه به سبک سخنرانی‌های این سیاستمدار باشد. سپس متن نهایی با استفاده از نرم‌افزار شرکت هوش مصنوعی ElevenLabs که یک ابزار تبدیل متن به گفتار و تولیدکننده صدای هوش مصنوعی است، با صدای او دوبله شد.

شاید تعجب‌آور نباشد که حامیان عمران خان این ویدیو را در رسانه‌های اجتماعی تمجید کرده‌اند. شرکت ElevenLabs می‌گوید تیم شبکه‌های اجتماعی عمران خان از تصاویر آرشیوی تجمعات قدیمی این نخست وزیر و قابلیت هوش مصنوعی ElevenLab برای شبیه‌سازی صدای این سیاستمدار استفاده کرده است.

این فایل صوتی در انتهای یک پخش زنده پنج‌ساعته از سخنرانی‌های عمران خان پخش شد. صحبت‌های او روی ویدیو‌هایی از داخل پاکستان به نمایش درآمد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید