معاملات مسکن در کدام مناطق تهران بیشترین و کمترین مقدار را دارند + جدول

  • توسط: admin


 

آخرین گزارش بانک مرکزی نشان می‌ دهد که تعداد معاملات واحد های مسکونی در شهر تهران در ماه آذر امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل، با یک کاهش ۶۵.۱ درصدی رو به‌ رو شده است.

به گزارش آدرین به نقل از تسنیم؛ منطقه ۱۳ از میان ۲۲ منطقهٔ شهر تهران، با بیشترین کاهش در تعداد معاملات واحد های مسکونی رو به رو بوده است. در طول ماه آذر امسال، ۷۷ معامله در این منطقه ثبت شد، که نسبت به ماه مشابه سال گذشته یک کاهش ۶۵.۱ درصدی را نشان می‌ دهد. در مقابل، تعداد معاملات آذر ماه سال قبل در این منطقه ۳۷۶ فقره بود.

منطقه ۲ و ۱۱ به ترتیب با کاهش ۷۲ و ۷۰.۳ درصدی معاملات در رده دوم و سوم قرار گرفته است. در منطقه ۱۴ نیز کاهش معاملات حدود ۷۰ درصد بوده است.

در منطقه ۵ که معمولاً بیشترین ثبت معاملات مسکن شهر تهران را داشته طی ماه گذشته (آذرماه ۱۴۰۲) ۶۷.۴ درصد رشد منفی خرید و فروش مسکن را ثبت کرده است. در ماه مورد اشاره تعداد معاملات این منطقه ۵۰۰ فقره بود که البته همچنان در بین مناطق ۲۲ گانه بیشترین معاملات را در آذرماه داشته است.

کمترین کاهش معاملات با ۳۸.۳ درصد مربوط به منطقه ۱۸ است. در مجموع در سومین ماه پاییز در شهر تهران ۳۵۵۰ فقره معامله مسکن ثبت شد که نسبت به ۱۰۱۸۴ فقره آذرماه سال گذشته ۶۵.۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

کدام مناطق تهران بیشترین و کمترین معاملات مسکن را دارند + جدول

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید