مصرف گاز در این استان سردسیر رشد ۷ درصدی داشت

  • توسط: admin
مصرف گاز در این استان سردسیر رشد ۷ درصدی داشت


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، میر سعید سید متین در جلسه بررسی راهکار های مصرف بهینه گاز در اردبیل، اعلام کرد: با شروع فصل سرد سال، در روز های اخیر با افزایش مصرف گاز و ناترازی در این حوزه مواجه هستیم، و بنابراین، برخی از واحد های صنعتی را به سمت استفاده از سوخت دوم و جایگزین گاز سوق داده‌ ایم.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل ۵۵۰ هزار مشترک گاز وجود دارد که ۹۰ درصد آن در بخش خانگی بوده و مصرف آنها سال به سال در حال افزایش است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با توجه به افزایش سرمای هوا اگر هموطنان در مصرف گاز صرفه‌جویی نکنند، امکان افت فشار گاز وجود دارد که ضروری است همه مشترکان با کاهش یک تا ۲ درصدی دمای هوای منازل خود به بهینه مصرف کردن و ثبات و پایداری گاز مصرفی در فصل سرما کمک کنند.

سید متین افزود: در ایام پیک، مصرف استان به ۱۳ میلیون متر مکعب رسیده و امسال پیش‌بینی می‌کنیم در اوج سرمای زمستانی این مصرف به ۱۴ میلیون متر مکعب افزایش یابد که در صورت صرفه‌جویی خانواده‌ها می‌توانیم به پایداری تأمین گاز کمک کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: عمده واحدهای صنعتی استان به سوخت دوم و جایگزین مجهز شدند و تلاش بر این بوده تا همچنان مصرف گاز طبیعی کاهش یافته و به جای آن از ذخایر سوخت دوم استفاده شود.

سید متین اضافه کرد: صد درصد شهرهای استان و بیش از ۹۵ درصد روستاها از نعمت گاز بهره‌مند هستند و ما عمده صنایع استان را به گاز مجهز کردیم که در فصول سرد به دلیل ناترازی مصرف، مجبور هستیم آنها را به مصرف سوخت جایگزین هدایت کنیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از هموطنان خواست تا حداقل در مصرف گاز خانگی صرفه‌جویی را مورد توجه قرار دهند تا ما شرایط سختی را در فصل زمستان پیش رو نداشته باشیم.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید