مشکل کمبود شیر خشک حل شد

  • توسط: admin
مشکل کمبود شیر خشک حل شد


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، هانی تحویل زاده اعلام کرد که موضوع کمبود شیر خشک در بازار حل شده است و تامین شیر خشک مورد نیاز بازار به وسیله تولید کنندگان داخلی صورت گرفته است. او افزود که برندهای وارداتی هنوز بعد از چند ماه ورود به کشور در مرحله تست و آزمایش هستند و تاکنون تاثیر قابل توجهی در حل این مشکل نداشته‌ اند.

تحویل زاده توضیح داد که سه هفته پیش، ارز ترجیحی برای واردات مواد اولیه شیرخشک نوزاد ناگهان به ارز نیمایی تبدیل شد. این اقدام باعث افزایش چشمگیر قیمت ماده اولیه شد و تولیدکنندگان مجبور به خرید آن با قیمت ۷ برابر گران‌تر شدند که فشار بیشتری بر آنها ایجاد کرده است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد اضافه کرد: از طرفی بانک مرکزی دو هفته پیش بیانیه داده در صورتی که تولیدکنندگان ماده اولیه شیرخشک وارد و ترخیص کنند از زمان ترخیص دوماه فرصت دارند تا مابه‌التفاوت ارز نیمایی و ترجیحی را پرداخت کنند که این مابه‌التفاوت رقم بسیار زیادی است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تغییر نرخ ارز و فرصت دوماهه برای پرداخت مابه‌التفاوت، سازمان غذا و دارو برای شیرخشک نوزاد قیمت جدیدی تعیین کرده که مورد اعتراض تولیدکنندگان است و باعث می شود که آنها ضرر دهند.

این فعال بخش خصوصی عنوان کرد: اگر مشکلات تولیدکنندگان مرتفع نشود ممکن است مجددا در ماه‌های آینده عرضه شیر خشک نوزاد با نوسان همراه شود.

تحویل‌زاده در پایان گفت: شایسته است سازمان غذا و دارو و ارگان‌های مربوطه به جای تخصیص ارز به شرکت‌های فوریتی برای واردات محصول آماده، همان را در جهت حل نقدینگی تولیدکنندگان استفاده کنند تا مجبور به هزینه ارزی سه برابری از محل بانک مرکزی نشوند و شیرخشک با قیمت پایین تر و کیفیت بهتر در اختیار خانواده‌ها قرار گیرد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید