مدارس فردا تعطیل شد؟

  • توسط: admin


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، در حال حاضر، آلودگی هوا به عنوان اصلی‌ ترین عامل تعطیلی مدارس مطرح است. بر اساس گزارش سامانه پایش کیفیت هوای کشور، در تاریخ ۴ دی ماه، وضعیت هوای دو شهر استان تهران به رنگ نارنجی درآمده است، در حالی که پنج شهر دیگر از همین استان دارای هوای قابل قبول هستند.

وضعیت آلودگی هوا امروز ۴ دی ماه

طبق داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق بیست‌دوگانه تهران هم‌اکنون با شاخص ۵۶ در وضعیت زرد و هوای قابل قبول قرار دارد. در استان تهران قرچک با شاخص ۱۰۵ و باقرشهر با شاخص ۱۳۳ در وضعیت نارنجی قرار دارد. ایستگاه پاکدشت با شاخص ۷۶، اسلامشهر با شاخص ۵۶، باغستان با شاخص ۸۸، شهریار با شاخص ۶۷ و ملارد با شاخص ۹۶ هوای قابل قبول دارند.

پردیس، لواسانات، رباط کریم و قدس نیز به ترتیب با شاخص ۲۸، ۴۵، ۳۴ و ۵۰ در وضعیت سبز و هوای پاک است. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است. از ابتدای سال جاری تا امروز در تهران ۹ روز هوای پاک، ۱۸۳ روز هوای قابل قبول، ۷۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم در روزشمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

تعطیلی مدارس ۵ دی ماه

استانداری تهران تا این لحظه خبری درباره تعطیلی مدارس در ۵ دی ماه منتشر نکرده است و به نظر می رسد فردا همۀ مدارس تهران باز و کلاس‌ها حضوری است. با این حال در صورت اعلام رسمی این گزارش به روز خواهد شد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید