لاک ناخن خو را از براق به مات تبدیل کنید + 5 ترفند ساده

 • توسط: admin
لاک ناخن خو را از براق به مات تبدیل کنید + 5 ترفند ساده


 

به گزارش آدرین به نقل از راهنماتو- لاک ناخن یکی از محصولات آرایشی پر کاربرد است که از گذشته تاکنون در بین خانم‌ ها محبوبیت دارد. این محصول علاوه بر تنوع رنگ، در غلظت و براقیت متنوعی تولید شده است و جذابیت خاصی به ناخن‌ ها افزوده است. امروزه لاک‌ های ناخن مات نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ اند. چند ترفند ساده می‌ تواند به شما کمک کند تا لاک ناخن براق را به شکل مات تبدیل کنید. در اینجا ترفند های تبدیل لاک ناخن براق به مات را مرور می‌ کنیم.

1- نشاسته ذرت

پیش از زدن لاک، ابتدا ناخن های خود را صاف کرده و سوهان بزنید و سپس آنها را با استفاده از یک پد پنبه ای لاک پاک کن بخوبی تمیز کنید. یک تکه فویل یا کاغذ مومی تهیه کنید. چند قطره لاک روی آن بریزید و مقدار کمی نشاسته ذرت را با آن مخلوط کنید. اکنون به کمک یک خلال دندان لاک و نشاسته ذرت را با یکدیگر مخلوط کنید. سعی کنید این کار را سریع انجام دهید. زیرا لاک به سرعت خشک خواهد شد. سپس به کمک یک قلم موی لاک تمیز ناخن هایتان را لاک بزنید. ناخن های خود را در سه مرحله لاک بزنید: مرکز، هر دو طرف و در نهایت یک روکش کامل در تمام سطح ناخن. پس از خشک شدن، شاهد یک لاک مات و زیبا بر روی ناخن های خود خواهید بود.

استفاده از نشاسته ذرت

2-  پودر بچه

نشاسته ذرت بهترین ماده برای مات کردن لاک ناخن است. اما اگر به این ماده دسترسی ندارید می توانید از پودر بچه یا بیکینگ پودر نیز برای مات کردن ناخن های براق خود استفاده کنید. مانند دستورالعمل استفاده از نشاسته ذرت، یک تکه فویل یا کاغذ مومی تهیه کنید. چند قطره لاک روی آن بریزید و مقدار کمی پودر بچه یا بیکینگ به آن اضافه کنید. اکنون به کمک یک خلال دندان آنها را با یکدیگر مخلوط کنید و سپس به کمک یک قلم موی لاک تمیز ناخن هایتان را لاک بزنید.

3-بخار آب

یکی از ساده ترین راه ها برای مات کردن لاک ناخن براق، استفاده از بخار آب است. ابتدا ناخن های خود را بخوبی سوهان بزنید و صاف کنید. سپس به حالت معمول آنها را لاک بزنید و صبر کنید تا کاملا خشک شوند. اکنون به مدت سه تا پنج ثانیه تمام قسمت های ناخن ها را در معرض بخار آب قرار دهید. دستتان را با فاصله از بخار آب نگه دارید تا دچار سوختگی نشوید. با این کار شاهد لاک ناخن مات و زیبا بر روی ناخن هایتان خواهید بود.

همچنین می توانید منتظر خشک شدن ناخن هایتان نمانید و بلافاصله پس از زدن لاک، انگشتانتان را روی بخار آب نگه دارید تا ناخن ها با استفاده از بخار آب خشک شوند. خشک شدن لاک با استفاده از بخار آب موجب کاهش درخشندگی و مات شدن لاک ناخن شما خواهد شد.

 استفاده از بخار آب

4- ا تاپ کات مات

می توانید با استفاده از تاپ کات مات به راحتی یک لاک ناخن براق را به مات تبدیل کنید. تاپ کات ها لایه ای بی رنگ هستند که در آخرین مرحله لاک زدن، روی ناخن‌ها زده می‌شوند و از ناخن در برابر نور، خورشید، آب و ضربه محافظت می کنند. تاپ کات ها در دو نوع مات و براق وجود دارند. با استفاده از یک تاپ کات مات بر روی ناخن های براق می توانید به راحتی ظاهری مات به لاک براق خود ببخشید.

5- بافر ناخن

صاف کردن ناخن ها پس از لاک زدن موجب مات شدن آنها خواهد شد. چند ساعت پس از اینکه ناخن هایتان را لاک زدید، می توانید به کمک یک بافر ناخن اقدام به مات کردن آنها نمایید. این کار علاوه بر از بین بردن درخشندگی لاک، سطح ناخن های شما را صاف تر کرده و ظاهری زیبا به آنها می بخشد. سعی کنید این کار را با شدت زیاد انجام ندهید. زیرا ممکن است لاک ناخنتان پاک شود. توجه داشته باشید که این کار می تواند عمر مانیکور ناخن شما را کوتاه کند.

 استفاده از بافر ناخن

 

 • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط
اخبار
تأثیر باورنکردنی ورزش بر درمان افسردگی!
 • ۲۰ فروردین ۱۴۰۳
 • -
 • 9 بازدید
اخبار
راه های کاهش وزن پس از تعطیلات عید
 • ۱۴ فروردین ۱۴۰۳
 • -
 • 11 بازدید
اخبار
مسواک دست دوم؛ راه حلی موثر برای تمیزکاری
 • ۲۸ اسفند ۱۴۰۲
 • -
 • 20 بازدید

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید