قیمت یورو امروز ۲ دی ماه ۱۴۰۲ چند شد

  • توسط: admin


قیمت لحظه‌ای روز یورو

به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو به قیمت ۵۴۷۳۱ تومان عرضه شد. این نشان می‌ دهد که قیمت هر یورو نسبت به روز گذشته، ۲۲۴ تومان کاهش یافته است؛ زیرا در معاملات روز گذشته، یورو با قیمت ۵۴۹۵۵ تومان در بازار آزاد تهران معامله شده بود. همچنین، صرافی ملی امروز اعلام کرد که قیمت خرید یورو به مبلغ ۴۶۶۷۲ تومان و قیمت فروش به مبلغ ۴۷۱۴۴ تومان است. مرکز مبادله نیز قیمت رسمی یورو را برای امروز به مبلغ ۴۷۱۴۴ تومان تعیین کرده است.

قیمت یورو در بازار آزاد دی ماه
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول دی

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۵۴ هزار و ۷۳۱ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۲۲۴ تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته افزایش یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسانات کاهشی ، در بازار آزاد تهران ۵۴۹۵۵ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۷ هزار و ۱۷۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲ هزار و ۸۵۸ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۶ هزار و ۹۱۰ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲ هزار و ۶۴۵ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۶ هزار و ۶۷۲ برای خرید و ۴۷ هزار و ۱۷۴ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته افزایش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۶ هزار و ۲۹۴ برای خرید و ۴۶ هزار و ۹۱۰ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید