قیمت نفت صعودی ماند!

  • توسط: admin
قیمت نفت صعودی ماند!


به گزارش  رویترز، قیمت نفت به دلیل نگرانی‌ها درباره اختلال در تجارت جهانی و تنش‌ های ژئوپلیتیکی در منطقه خاورمیانه، به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها در دریای سرخ، در حال افزایش است. به گزارش آدرین به نقل اقتصاد آنلاین، قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال با ۴ سنت یا ۰.۰۵ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۲۷ سنت رسیده است. همچنین، نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با افزایش ۱۲ سنت یا ۰.۱۶ درصد به ۷۴ دلار و ۶ سنت معامله می‌شود.
واشنگتن در روز سه‌شنبه کارگروهی برای حفاظت از تجارت در دریای سرخ به دنبال حمله یمن به کشتی‌ها در این مسیر تشکیل داد. نگرانی در مورد اختلال در تجارت جهانی افزایش یافته است.
یمن اعلام کرد همچنان کشتی‌ها را در دریای سرخ در حمایت از فلسطین مورد هدف قرار می‌دهد.

حدود ۱۲ درصد از حمل و نقل دریایی دنیا از دریای سرخ و کانال سوئز صورت می‌گیرد. اما تحلیلگران عقیده دارند تاثیر تنش‌ها در این منطقه بر عرضه نفت محدود بوده، چون بیشتر تجارت نفت خاورمیانه از طریق تنگه هرمز صورت می‌گیرد.
وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد این کشور در تلاش برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفتی، ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام برای تحویل در فوریه خریداری کرده است. بدین ترتیب خرید نفت آمریکا به ۱۱ میلیون بشکه در روز می‌رسد.
از طرف دیگر، طبق آمار موسسه نفت آمریکا، ذخایر نفت خام و سوخت این کشور طی یک هفته گذشته افزایش یافته است. به نظر می‌رسد آمریکا بیش از هر کشور دیگری در دنیا نفت تولید می‌کند.

به علاوه، میزان صادرات نفت خام، محصولات پالایشی و مایعات گاز طبیعی آمریکا افزایش یافته و به سطح تولید عربستان و روسیه رسیده است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید