قیمت طلا ۲۷ و قیمت سکه ۳۳ برابر شد!

  • توسط: admin
قیمت طلا ۲۷ و قیمت سکه ۳۳ برابر شد!


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، با مشاهده جدول قیمت طلا، سکه و ارز در پنجم دی‌ ماه سال ۱۳۹۲، مشاهده می‌ شود که در این تاریخ، هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۸۸۹۷۰ تومان به فروش می‌ رسید. در حال حاضر، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به دو میلیون و ۴۵۵ هزار تومان افزایش یافته است، که نسبت به آن زمان، رشد تقریباً ۲۷ برابری را نشان می‌ دهد.

همچنین قیمت سکه امامی طرح جدید در حال حاضر ۲۹ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان است، در حالی که ۱۰ سال قبل در چنین روزی قیمت سکه امامی ۸۶۹ هزار تومان بود و این به معنای افزایش ۳۳ برابری قیمت سکه امامی در این ۱۰ سال است. سکه بهار آزادی نیز در این برهه زمانی رشد ۲۹ برابری را تجربه کرده است.

میزان رشد قیمت نیم سکه و ربع سکه به مراتب بالاتر است. نیم سکه در حال حاضر ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت خورده، در حالیکه ۱۰ سال پیش ۴۳۷ هزار تومان بود و ربع سکه نیز از ۲۷۲ هزار تومان به ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده که رشد قیمت نیم سکه بیش از ۳۵ برابر و رشد قیمت ربع سکه بیش از ۳۸ برابر بوده است.

همچنین ۱۰ سال قبل قیمت دلار، یورو، پوند انگلیس و درهم در بازار آزاد به ترتیب ۲۹۵۵، ۴۰۳۵، ۴۸۵۰ و ۸۱۰ تومان بود که در مقایسه با نرخ ارز در روز جاری، دلار بیش از ۱۶، یورو بیش از ۱۳، پوند بیش از ۱۳ و درهم بیش از ۱۶ برابر افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید