قیمت طلا تغییر نمی‌کند مگر… / رکوردی که 9 ماهه شد

  • توسط: admin
قیمت طلا تغییر نمی‌کند مگر… / رکوردی که 9 ماهه شد


به گزراش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین-مهدی جهانشاهلوراد؛ در آخرین روز معاملاتی هفته، بازار سکه و طلا (پنج‌شنبه) با افزایش قیمت روبرو شد. قیمت سکه به ۲۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید، که به نرخ روز شنبه بازگشته است. همچنین، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۴ هزار تومان افزایش یافت.

در همین رابطه نادر بذرافشان در گفت‌وگو با اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت بازار طلا گفت: از روز دوشنبه که بازار بازگشایی شد شرایط رکود ادامه داشت علی رغم افزایش قیمت انس جهانی، در طول هفته در بازارهای داخلی روند کاهش قیمت‌ها را داشتیم.

وی افزود: وضعیت تقاضا در صعنت طلا در رکود قرار دارد، در طی سه ماه گذشته همین شرایط بود که وضعیت بحرانی را برای این صنعت رقم زده بود است؛ بحرانی که باید فکری برای آن کرد البته این بحران در تمام صنوف کشور بوده و تقاضا در رکود قرار دارد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: طلا در سبد خانوار گزینه آخر است و در آخرین مرحله مردم برای خرید مصنوعات طلا اقدام می‌کنند این به دلیل شرایط اقتصادی جامعه است که دچار آسیب‌های مالی شده‌اند و تورم باعث شده مردم طلا خرید نکنند.

بذرافشان در پاسخ به این سوال که آیا وقتی قیمت طلا روبه افزایش یاشد تقاضا بیشتر خواهد شد نیز گفت: تجربه نشان داده در بازارهای ما طی سال‌های گذشته مردم در زمان اشتباه وارد بازار می‌شوند این هم زمانی است که قیمت‌ها افزایشی است در این زمان تقاضا بیشتر شده و بازار دچار التهاب می‌شود؛ اما نباید اینگونه باشد و بهترین زمان خرید زمانی است که قیمت‌ها ثبات دارد.

وی اضافه کرد: الان شرایط مناسب است، قیمت ها در چند ماه اخیر ثبات داشته و احتمال اینکه کاهش پیدا کند خیلی کم است؛ اما ممکن است با نوسان انس جهانی، بازار ارز و تقاضا افزایش قیمت داشته باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران به مردم توصیه کرد شرایط کنونی برای سرمایه گذاری در حوزه طلا زمان مناسبی است و هر شخصی می‌تواند به راحتی مبادلات خود را انجام دهد.

وی دررابطه با آینده بازار طلا گفت: تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند انس جهانی افزایش قیمت داشته که این شرایط به علاوه بر تغییرات نرخ ارز می‌تواند در بازار اثرگذار باشد.

بذرافشان افزود: در بازارطی چند ماه گذشته نهایتا یک تا سه درصد نوسان داشتیم که بخشی از آن مربوط به اثر نرخ ارز، بخشی دیگر هم انس جهانی و تقاضا بود البته اگر تقاضا در بازار بیشتر بود نوسان افزایشی خیلی‌ بیشتر می‌شد. در هفته های آینده نیز نوسان افزایشی یا کاهشی نداریم مگر اینکه تقاضا تغییر کند که این امر بعید به نظر می‌رسد.

وی اضافه کرد: شرایط بازار ما التهاب ندارد و شرایط نبود تقاضا باعث شده بازار بحرانی اگر نوسانی در بازار جهانی و ارز داشته باشیم می تواند روی بازار اثر بگذارد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید