فارغ‌ التحصیلانی که دنبال کار هستند بخوانند

  • توسط: admin
فارغ‌ التحصیلانی که دنبال کار هستند بخوانند


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین ، آزیتا همتیان بر اهمیت برقراری ارتباط فارغ‌ التحصیلان با رسته‌ های مشاغل خانگی تأکید نمود و اظهار کرد: در حال حاضر، چالشی وجود دارد که چگونه مشاغل خانگی می‌ توانند با فارغ‌ التحصیلان ارتباط برقرار کنند، در حالی که اگر افراد بتوانند اتصالاتی بین صنعت و حوزه‌ای که تحصیل کرده‌اند با مشاغل خانگی ایجاد کنند، این می‌ تواند به توسعه مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال برای فارغ‌ التحصیلان کمک کند.

وی ادامه داد: مثلا در حوزه کشاورزی باید بتوانیم از ظرفیت فارغ‌ التحصیلان رشته‌های کشاورزی استفاده و بین آنها و رسته‌های حوزه کشاورزی اعم از صنایع تبدیلی و تکمیلی غذایی پیوند برقرار کنیم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی تصریح کرد: در سفر اصفهان از شرکت‌های دانش بنیان که در زمینه کشت بافت کار کرده بودند، بازدید کردیم و دیدیم که افراد کشت بافت را در حوزه گل‌های آپارتمانی و گل‌های زینتی از درون خانه‌ها شروع کرده و به فضاهای بزرگ گلخانه‌ای و کارخانه‌ای رسیده‌اند.

همتیان افزود: هدف ما این است که از ظرفیت مغفول مانده در این بخش نهایت استفاده را ببریم و افراد را با بهره‌گیری از دانشی که در اختیار دارند وادار کنیم که فعالیت‌های بزرگ را رقم بزنند.

وی تصریح کرد: ما به دنبال شبکه تامین و زنجیره‌های ارزش هستیم که این رسته‌ها را پوشش بدهد و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند در این زمینه ورود و به راه‌اندازی زنجیره‌های ارزش کمک کنند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: به فارغ التحصیلان توصیه می‌کنیم در هر رشته‌ای که تحصیل کرده‌اند دانش خود را در حوزه مشاغل خانگی به کار بگیرند و با بازارسازی و تجاری سازی ایده‌های خود و تبدیل آن به محصول دانش بنیان وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند.

همتیان متذکر شد: هم اکنون پرورش قارچ و تولید و کشت گیاهان دارویی بهترین بستر برای ایجاد اشتغال هستند و افراد می‌توانند با ایجاد شبکه‌های تامین و زنجیره‌های ارزش در این حوزه‌ها به توسعه کسب و کار خانگی بپردازند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید