طرح ترافیک دیگر فروخته نمی شود

  • توسط: admin
طرح ترافیک دیگر فروخته نمی شود


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، میرمحمد غراوی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، اظهار کرد: “با توجه به تشدید آلودگی هوا و تهدید به سلامت شهروندان، بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران و با رعایت نامه دانشگاه علوم پزشکی، تمامی کودکستان‌ ها، مهدهای کودک، و مدارس استثنایی در تمام مراحل تحصیلی در استان تهران به جز شهرستان‌ های رباط کریم، دماوند، فیروزکوه و بخش رودبارقصران در دو نوبت صبح و عصر فردا، سه‌شنبه ۲۸ آذرماه، به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار می‌شود.”

وی ادامه داد: تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین به استثنای میکسرهای حمل بتن در محدوده کامیون ممنوع شهر تهران ممنوع می‌باشد.

معاون استاندار تهران خاطرنشان کرد: طبق این مصوبات توصیه می‌گردد گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …) از تردد در فضای باز خودداری نمایند و از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط باز خودداری شود.

استقرار اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر

غراوی در ادامه گفت: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام کند.

وی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن، اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی ضمن اعلام ممنوعیت فروش طرح ترافیک روزانه در روز سه شنبه ٢٨ آذرماه، اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل آورد.

همچنین بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پی استمرار آلودگی هوا، آموزش در مدارس شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه و بخش رودبارقصران، دماوند و رباط کریم، «غیرحضوری» و همه کودکستان‌ها «تعطیل» اعلام شد.

آموزش در مدارس مقطع ابتدایی در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری و کلاس‌ها در بستر پیام‌رسان شاد برگزار خواهد شد. همچنین مراکز و مدارس استثنایی در همه مقاطع نیز غیرحضوری بوده و کلاس‌ها در بستر پیام‌رسان شاد برگزار می‌شود.

طبق اطلاعیه مذکور، فعالیت‌های ورزشی و تربیت بدنی برای دانش‌آموزان متوسطه در فضای باز «ممنوع» است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید