سود سهام عدالت متوفیان چه می‌شود؟

  • توسط: admin
سود سهام عدالت متوفیان چه می‌شود؟


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، سهام عدالت یک طرح بود که در سال ۱۳۸۵ توسط دولت ایران به منظور توزیع عادلانهٔ ثروت بین مردم به اجرا در آمد. این طرح با استقبال گستردهٔ مردم مواجه شد و بیش از ۴۹ میلیون نفر در آن شرکت کردند. با فوت برخی از دارندگان سهام عدالت، این طرح با چالش‌ های جدیدی مواجه شد.

تاکنون، سهام عدالت متوفیان به وراث آنها منتقل نشده بود و این موضوع باعث اعتراض بسیاری از مردم شده بود. اما به‌تازگی، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) سامانه میراث را راه‌اندازی کرده است تا به این مشکل پایان دهد.

بر اساس این سامانه، یکی از وراث متوفی باید تا ۳۰ آذرماه در سامانه سجام ثبت‌نام کند. پس از آن، مراحل انتقال سهام عدالت متوفی آغاز می‌شود.

انتقال سهام عدالت متوفیان طبق قوانین مربوط به انحصار وراثت انجام می‌شود. به این ترتیب، سود سهام عدالت متوفی نیز بین وراث تقسیم خواهد شد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، انتقال سهام عدالت متوفیان به‌صورت مرحله‌ای انجام می‌شود. در مرحله اول، وراث افرادی که در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷ فوت کرده‌اند می‌توانند برای تعیین تکلیف اقدام کنند.

پروسه تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان سال‌های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ از ۲۵ آبان آغاز می‌شود. این روند طبق برنامه‌ریزی ادامه پیدا می‌کند و در ۱۹ اسفند انتقال سهام عدالت متوفیان سال ۱۴۰۰ به بعد امکان‌پذیر خواهد شد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید