درخواست افزایش تعرفه اینترنت / آیا اینترنت باز هم گران تر می شود؟

  • توسط: admin


 

به گزارش آدرین به نقل از سرویس خودروی اقتصاد آنلاین، اپراتورهای ارائه‌ دهنده اینترنت، درخواست افزایش صد درصدی تعرفه برای بسته‌ های دیتای همراه با حجم بیشتر از دو گیگابایت را مطرح کردند. آنها در یک نامه به طرفین مرتبط اعلام کردند: “با توجه به افزایش چشمگیر هزینه‌ های نظارتی در ارائه خدمات ارتباطی، ناشی از افزایش نرخ ارز و تورم بالایی، و با در نظر گرفتن اینکه بیشتر هزینه‌ های اپراتورها به شکل ارزی محاسبه می‌ شود، تثبیت تعرفه خدمات اپراتورها در طی ۵ سال گذشته باعث کاهش قابل توجه قدرت سرمایه‌ گذاری این اپراتور ها و موانعی برای توسعه فناوری‌ های جدید ارتباطی، از جمله ارتباطات ثابت و موبایل، گشته است.”

تعرفه اینترنت ایرانسل و همراه اول

در تصاویر ادامه تعرفه اینترنت ایرانسل و همراه اول را ببینید.

فوری؛ درخواست افزایش تعرفه اینترنت صادر شد / افزایش ۱۰۰درصدی در راه است؟

فوری؛ درخواست افزایش تعرفه اینترنت صادر شد / افزایش ۱۰۰درصدی در راه است؟

فوری؛ درخواست افزایش تعرفه اینترنت صادر شد / افزایش ۱۰۰درصدی در راه است؟

فوری؛ درخواست افزایش تعرفه اینترنت صادر شد / افزایش ۱۰۰درصدی در راه است؟

در ادامه متن نامه اپراتورها آمده است:  نیمی از مردم، شامل اقشار کم برخوردار، مصرف ماهانه‌ای کمتر از دو گیگابایت در ماه برای خدمات دیتای همراه دارند که در حال حاضر پیشنهادی برای افزایش تعرفه برای این قشر متصور نیست. از طرفی عمده درآمد اپراتور از مشترکین پرمصرف می‌باشد که هیچگونه حساسیتی در خصوص افزایش تعرفه آنهم به میزان حتی دوبرابری ندارند و پرداخت یارانه به این بخش از محل درآمدهای اپراتور یا دولت هیچ ضرورتی ندارد. شایان ذکر است نسبت تعرفه این خدمت به قدرت خرید در کشورهای پیرامونی چندین برابر آن در ایران است. لذا پیشنهاد و درخواست اپراتورها افزایش صددرصدی تعرفه برای بسته‌های دیتای همراه بالاتر از دو گیگابایت می‌باشد.

آقای رییس جمهور، همانگونه که مستحضر هستید صنعت ارتباطات و اپراتورها از نظر مالی به هیچ وجه وضعیت مناسبی ندارند. یادآور می‌شود اسامی تعدادی از اپراتورها در فهرست بدهکاران بانکی قرار گرفته است که نشان دهنده ضررده بودن این صنعت می‌باشد و لذا در صورت تداوم رویه تثبیت قیمت خدمات در این بخش، ورشکستگی این صنعت در آینده کوتاه حتمی است در این راستا عاجزانه از حضرتعالی که سابقه طولانی در فعال سازی صنایع ورشکسته و راه اندازی چرخ اقتصاد دارید، استدعا داریم با توجه به موافقت ستاد تنظیم بازار با افزایش تعرفه، دستور عاجل مبنی بر افزایش تعرفه صددرصدی تعرفه خدمت داده تلفن همراه که طی مراحل متعدد به تایید مراجع مختلف نیز رسیده است و ایضا اصلاح فوری نظام تعرفه گذاری در این حوزه، جهت جلوگیری از ورشکستگی اپراتورهای ارتباطی را صادر فرمایند. با عنایت به شعار حضرتعالی در حمایت از اقشار کم برخوردار، در صورت موافقت با پیشنهاد فوق امکان ارائه بسته‌های رایگان و ارزان قیمت برای این قشر از کاربران با هماهنگی و مدیریت دولت محترم فراهم می‌باشد. از خداوند متعال توفیق روزافزون حضرتعالی جهت اجرایی ساختن تدابیر مقام معظم رهبری و منویات آن مقام محترم در حوزه شکوفایی اقتصاد و حضور حداکثری بخش خصوصی در این عرصه را خواستاریم.»

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید