دارندگان این گواهینامه‌ ها مجاز به رانندگی نیستند!

  • توسط: admin
دارندگان این گواهینامه‌ ها مجاز به رانندگی نیستند!


به گزارش آدرین به نقل از اقتصادآنلاین، لابلای تمامی تبلیغ‌هایی که صفحات مجازی را پر کرده، شاید عجیب به‌نظر برسد که یک جاعل اسناد برای کارش تبلیغ کند و صفحه مجازی داشته باشد، اما اگر سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید حتما صفحاتی را می‌بینید که صاحبش جاعل اسناد است و چند صد دنبال‌کننده دارد و از مشتری هایش خواسته که به او اعتماد داشته باشند!

از تراول‌های صاف و تانخورده و اسکناس‌های نو گرفته تا سند ملک و املاک یا خودرو، شناسنامه یا پاسپورت، یا کارت پایان خدمت و حالا هم گواهینامه رانندگی، همه اسنادی است که توسط این جاعلان به مردم فروخته می‌شود.

برخی افراد با دریافت مبالغی گواهینامه پایه یک، ۲ و ۳ صادر می‌کنند که هزینه گواهینامه پایه یک مبلغ ۱۰ میلیون، پایه ۲رقم ۸ میلیون و پایه ۳حدود ۵ میلیون تومان است. نکته جالب توجه اینجاست که این افراد حتی به شرط استعلام و صحت گواهینامه اقدام به فروش آن می‌کنند. مدت زمان صدور گواهینامه هم بین ۲۳ تا ۲۵ روز است. خیلی‌ها هم که حال و حوصله خواندن کتاب و شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌های رانندگی را ندارند، به راحتی گول این افراد را می‌خورند و گواهینامه تقلبی می‌گیرند.

اما رئیس مرکز صدور گواهینامه راهور، آب پاکی را روی دست این افراد ریخته و اعلام کرده که با توجه به فرایند سیستمی و هوشمند، صدور گواهینامه‌های رانندگی، امکان ورود و دسترسی افراد غیرمجاز به سامانه‌های این مرکز غیرممکن است؛ بنابراین هرگونه تبلیغ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر امکان صدور گواهینامه با داشتن سابقه در سیستم پلیس راهور غیرممکن است. تعدادی از جاعلان بعد از گرفتن بخشی از هزینه‌های مربوطه از افراد و طعمه‌های خود، خطوط ارتباطی خود را قطع و امکان دسترسی افراد را غیرممکن می‌کنند و تعدادی نیز با گرفتن مدارک هویتی و شناسنامه‌ای اشخاص دیگر گواهینامه با مشخصات سایرین جعل می‌کنند که در سامانه‌های پلیس راهور فاقد سابقه و اعتبار است؛ بنابراین اول از همه اینکه تنبلی را کنار بگذارید و با شرکت در آزمون‌های راهنمایی و رانندگی گواهینامه بگیرد تا پولتان بی‌جهت هدر نرود، دوم اینکه اگر گواهینامه دارید، به توصیه پلیس هر چند وقت یک‌بار سوابق تخلفاتی درج شده در سابقه گواهینامه خود را کنترل و بررسی کنید و در صورت مشاهده هرگونه سابقه تخلف رانندگی که خودتان مرتکب نشده‌اید، به مرکز اجراییات و مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور مراجعه و موضوع را پیگیری کنید تا از مشخصات‌تان سوءاستفاده نشود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید