خبر خوش برای تهرانی‌ ها؛ هوای تهران تا سه شنبه پاک است

  • توسط: admin
خبر خوش برای تهرانی‌ ها؛ هوای تهران تا سه شنبه پاک است


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، مازیار غلامی مدیرکل هو اشناسی استان تهران با اشاره به وزش باد و بارش‌ های ۲ روز گذشته اظهار کرد: کیفیت هوای پایتخت امروز به نسبت بهتر شده و غلظت ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در حال حاضر به مقدار ۶۸ رسیده است، که در مقایسه با روز های گذشته، شاخص آلودگی کاهش یافته است.

وی در ادامه گفت: از بعدازظهر امروز تا آخر وقت دوشنبه وضعیت جوی استان نیمه ابری همراه با افزایش ابر و در بعضی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد خواهد بود که میزان بارش‌ها زیاد نیست اما به صورت پراکنده بارش خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی استان تهران ادامه داد: در نیمه شمالی استان بارش برف و باران، در ارتفاعات بارش برف همراه با وزش باد شدید و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

غلامی با بیان اینکه تا سه شنبه وزش باد و کاهش غلظت ذرات آلاینده و بهبود نسبی کیفیت هوا مورد انتظار است، تصریح کرد: از بعد از ظهر سه شنبه تا پنجشنبه با توجه به پایداری هوا و انباشت ذرات آلاینده، کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به میزان بارش در ایستگاه‌های استان تهران طی ۲۴ ساعت گذشته افزود: میگون ۵.۸ میلیمتر، آبعلی ۴.۴ میلیمتر، دماوند ۲.۸ میلیمتر، پردیس ۱.۴ میلیمتر و مابقی ایستگاه‌ها زیر ۱ میلیمتر در ۲۴ ساعت گذشته بارش باران داشتند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران خاطرنشان کرد: امروز در همه شهرهای استان تهران شاهد کاهش آلایندگی هستیم و بیشترین میزان غلظت آلاینده‌ها مربوط به شهرهای قرچک و باقرشهر است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید