حساب معلمان شارژ می‌ شود / کدام فرهنگیان منتظر ۶ میلیون و نیم باشند؟

  • توسط: admin
حساب معلمان شارژ می‌ شود / کدام فرهنگیان منتظر ۶ میلیون و نیم باشند؟


به گزارش آدرین به نقل از اقتصادآنلاین، مهدی مسکنی اظهار کرد: “صندوق بازنشستگی کشوری در پرداختی که پس از واریز حقوق آذر ماه انجام خواهد شد، به طور میانگین برای معوقه سه ماهه مهر، آبان و آذر سال ۱۴۰۲، مبلغی حدود ۶ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان را به حساب افراد واریز خواهد کرد. این اعتبار میانگین است و ممکن است برخی از افراد مبلغ کمتر یا بیشتری دریافت کنند.”

موضوع رتبه بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش بر اساس قانون باید اجرایی می‌شد، اما با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نیمه دوم ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه بندی را صادر کرده بود و این مهم تاکنون به طول انجامید.

وی افزود: افرادی که در فاصله ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش و پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه بندی بود.

آمار رتبه بندی معلمان 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در مجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه بندی شده اند، گفت: این تعداد به صورت میانگین ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ناشی از معوقه متناسب سازی در طول اجرای این قانون (متناسب سازی) یعنی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند.

مسکنی تاکید کرد: این پرداخت‌ها تا پایان سال به صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تأمین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.  در این فرایند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرایب سنوات بعدی، بالغ بر ۱۱۴ هزار حکم اصلاحی برای مشمولان صادر شده و در سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دسترس و مشاهده است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید