(تصاویر) کشف سنگ‌برجسته 2000ساله پمپی در دیوار خانه‌ای روستایی

  • توسط: admin
(تصاویر) کشف سنگ‌برجسته 2000ساله پمپی در دیوار خانه‌ای روستایی


 

درخصوص یک نقش مهم و برجسته مرمرین که متعلق به سال ۶۲ میلادی بوده و در سال ۱۹۷۵ از ویرانه‌ های پمپی باستانی در ایتالیا ربوده شده بود، گزارش‌ ها حاکی از این است که این نقش در حال حاضر روی دیوار خانه‌ ای در یک روستای آرام در شرق بلژیک پیدا شده است.

به گزارش آدرین به نقل از راهنماتو، این اثر باستانی از مرمر حدود ۵۰ سال پیش به عنوان یک یادبود تزئینی خریداری شده است و در حال حاضر بر روی دیوار پلکانی که به سمت زیرزمین می‌ رود در خانه‌ ای در یک روستای آرام در شرق بلژیک قرار دارد. صاحب خانه اظهار کرده است که این اثر به عنوان یک سوغاتی از پمپی خریداری شده و به مدت نیم قرن بر روی دیوار این خانه قرار گرفته است.

او می‌گوید که فردی ناشناس در یک سفر خانوادگی به ایتالیا یک اثر هنری را به پدرش پیشنهاد می‌دهد و به محض آنکه معامله تمام می‌شود از صحنه می‌گریزد.

خانواده که از اهمیت این شیء بی‌خبر بودند از آن به عنوان لایه‌ای برای تزئین دیوار خانه استفاده می‌کنند. کنجکاوی درباره ارزش این تکه سنگ مرمرین خانواده را که قصد داشتند خانه را بفروشند، وادار می‌کند تا از یک فرد متخصص کمک بگیرند.  کارشناسان موزه Gallo-Roman به محض دیدن این سنگ مرمرین شگفت‌زده می‌شوند.

x

این نقش برجسته مرمرین که به قرن 62میلادی باز می‌گردد یک نوار باریک است که زلزله‌ همان سال را به تصویر کشیده است. این تخته سنگ از همه مهمتر دروازه‌های پمپی را در حال فروریختن نشان می‌دهد. این تخته سنگ مرمرین در 14جولای سال 1975 از خانه یک بانکدار دزدیده شده بود. درواقع این تخته سنگ باریک بالای دهلیز محراب این خانه آویزان شده بود.

رئیس موزه Gallo-Roman، بارت دمارسین، تأیید کرده که تخته سنگ با قطعه دیگری که همان زلزله را نشان می‌دهد تطابق دارد.

بارت دمارسین، رئیس بخش نمایشگاه‌های این موزه، می‌گوید: «ما توانستیم از روی عکس‌ها این قطعه را با قطعه اصلی تطابق دهیم. این قطعه با قطعه مشابه دیگری که ساختمان‌ها را بعد از زلزله در حال فروریختن نشان می‌دهد، مطابقت دارد.»

قرار است این تخته سنگ مرمرین برای تأیید نهایی بیشتر بررسی شود و بعد به پمپی منتقل خواهد شد.

مقامات پمپی گفته‌اند که این شیء میراث فرهنگی پومپی است و به آنجا تعلق دارد.

پلیس محلی نیز تحقیقات را آغاز کرده تا کشف کند این تخته سنگ مرمرین دقیقا چگونه سر از خانه‌ای در بلژیک درآورده است. خانواده‌ نیز در این بین درخواست خسارت کرده‌اند زیرا می‌گویند که مدت زیادی نگهداری این شیء را برعهده داشته‌اند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید