بور شدن لباس های مشکی در اثر شستشو | چطوری جلوگیری کنیم؟

  • توسط: admin


 

در این روزها، لباس‌ های مشکی جایگاه ویژه‌ ای در کمد لباس بسیاری از افراد دارند. این رنگ یک انتخاب بسیار جذاب و چشم‌ گیر است که با اکثر رنگ‌ ها ست می‌شود، ظاهر بدن را لاغرتر و فرم‌ های بهتری ایجاد می‌ کند و استایلی شیک و بی‌ نظیر برای شما به ارمغان می‌ آورد. یکی از چالش‌ هایی که صاحبان لباس‌ های مشکی با آن روبرو هستند، شستشوی این لباس‌ هاست. زیرا بسیاری از اوقات، لباس‌ های مشکی پس از چندین بار شستشو ممکن است بور شده و زیبایی و درخشش اولیه را از دست دهند.

به گزارش آدرین به نقل از راهنماتو، از جمله عواملی که می تواند منجر به بور و کم رنگ شدن لباس های مشکی شود، می توان به شستشو با آب داغ و مواد شوینده نامناسب، شستشوی ناملایم و خشک کردن در برابر نور خورشید اشاره کرد. با رعایت چند نکته ساده در حین شستشوی لباس های مشکی می توان از بور شدن آنها جلوگیری کرد. در ادامه با آموزش این نکات با راهنماتو همراه باشید.

1- بررسی برچسب مراقبت از لباس

پیش از شستشوی لباس های مشکی دستورالعمل‌های شستشو و خشک کردن آنها را بررسی کنید. توجه به این دستورالعمل ها به حفظ رنگ و جلوگیری از رنگ پریدگی لباس های مشکی کمک کرده و از آسیب رسیدن به لباس های شما جلوگیری می کند. برچسب مراقبت از لباس شما را از جنس پارچه، نحوه شستشو و خشک کردن، دمای مناسب برای اتو کردن، امکان سپردن به خشکشویی و … آگاه می کند.

لباس مشکی

2- جدا کردن لباس های مشکی و تیره

شستشوی جداگانه لباس های تیره و مشکی از انتقال رنگ لباس ها به یکدیگر جلوگیری می کند. علاوه بر این دسته بندی لباس ها بر اساس نوع پارچه از پرز گرفتن لباس ها، کهنه شدن و آسیب دیدن لباس های شما جلوگیری می کند. به عنوان مثال در صورتی که پارچه‌های سنگین مانند جین را با پارچه های ظریف تر در ماشین لباسشویی بیندازید، ممکن است در اثر ساییده شدن لباس های جین به لباس های ظریف، این لباس ها را دچار آسیب کند.

3- پشت و رو کردن لباس

پیش از اینکه لباس را درون ماشین لباسشویی قرار دهید، آن را پشت و رو کنید. این کار از ساییده شدن قسمت رویی لباس با سایر لباس ها جلوگیری کرده و موجب می شود تا لباس شما کمتر آسیب ببیند. علاوه بر این، از پر کردن بیش از حد ماشین لباسشویی خودداری کنید تا لباس های شما بتوانند آزادانه درون درام حرکت کنند.

4- شستشوی با آب سرد و چرخه ملایم لباسشویی

از آب سرد و چرخه مخصوص شستشوی لباس های مشکی یا چرخه ملایم شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن لباس های مشکی استفاده کنید. هر چه زمان شستشوی لباس ها کوتاه تر باشد، احتمال آسیب رسیدن به آنها کمتر خواهد بود. شستشوی لباس ها با استفاده از آب سرد نیز از رنگ دادن و بور شدن آنها جلوگیری می کند.

لباس مشکی

5- استفاده از شوینده مناسب

برای شستشوی لباس های مشکی از هر شوینده ای استفاده نکنید. بهترین روش استفاده از شوینده مخصوص لباس های مشکی است که از رنگ و الیاف پارچه های مشکی محافظت کرده و مانع از آسیب رسیدن به آنها می شود. در صورتی که به مواد شوینده مخصوص لباس های مشکی دسترسی ندارید، سعی کنید از مقدار کمی از آنها استفاده کنید و ترجیحا به جای پودر شوینده، از مایع لباسشویی برای شستن لباس های مشکی خود کمک بگیرید.

6- عدم استفاده از مقادیر زیاد شوینده

دستورالعمل های شوینده را برای استفاده از مقدار شوینده مناسب در هر چرخه شستشو دنبال کنید. شوینده زیاد ممکن است بر روی لباس های شما باقی بماند و آنها را دچار رنگ پریدگی و آسیب کند.

لباس مشکی

7- استفاده از نرم کننده

افزودن مقداری نرم کننده پارچه در حین شستشو موجب کاهش اصطکاک بین لباس های تیره شده و از بور شدن آنها جلوگیری می کند. نرم کننده مناسب علاوه بر نرم کردن لباس ها، به خوشبو شدن لباس ها و ایجاد حس تازگی کمک می کند.

8- خشک و اتو کردن با حرارت کم

خشک کردن و اتو کردن لباس ها با حرارت کم، خشک کردن آنها در هوای آزاد و عدم قرار دادن آنها در مقابل نور مستقیم خورشید از آسیب رسیدن به لباس ها و بور شدن رنگ آنها جلوگیری می کند. برای جلوگیری از آسیب دیدن لباس های مشکی توسط نور خورشید، می توانید بند رخت لباس را به جای فضای باز در داخل منزل قرار دهید. همچنین استفاده از خشک کن بدون حرارت نیز می تواند جایگزینی کارآمد برای خشک کردن در هوای آزاد باشد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید