بهترین جایگزین برای سپرده بانکی چیست؟

  • توسط: admin
بهترین جایگزین برای سپرده بانکی چیست؟


به گزارش آدرین به نقل از اقتصادآنلاین، صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت بهترین جایگزین برای سپرده‌ های بانکی هستند که با انتخاب آنها، می‌ توانید به صورت روزانه سود نیز دریافت کنید. این نوع صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری به افراد حقیقی و حقوقی امکان می‌ دهند تا با سرمایه‌ گذاری در آنها به صورت دوره‌ ای سود کسب کنند. سیاست سود دهی صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری با درآمد ثابت معمولاً شامل پرداخت سود بصورت ماهیانه یا سه‌ ماهه است، و اگر متفاوت باشد، این موارد در امید نامه صندوق مشخص می‌ شود.

دسته‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری

متداول‌ترین شیوه دسته‌بندی صندوق‌های سرمایه گذاری بر مبنای ترکیب دارایی صندوق‌ها است. که بر این اساس صندوق‌های سرمایه گذاری به سه دسته صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت، سهامی و مختلط تقسیم می‌شوند. سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، حداقل ریسک را دارد؛ چون این نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری حداقل ۷۰ درصد و حداکثر ۹۵ درصد از سرمایه خود را روی اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌کنند. لازم به ذکر است سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار از امن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است؛ زیرا بانک‌ها پشتوانه پرداخت این اوراق هستند و سود آنها مشخص است و سود آن در زمان تعیین شده پرداخت می‌شود. باقی مانده سرمایه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت به میزان حداقل ۵ درصد و حداکثر ۳۰ درصد در بازار سهام سرمایه‌گذاری می‌شود.

مزایای صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت چیست؟

مزایای صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت عبارتند از:

  • ریسک کم
  • دریافت سود روزشمار
  • پرداخت سودی ثابت که معمولا بیشتر از سود پرداختی توسط بانک‌ها است
  • نقدشوندگی سریع
  • حفظ ارزش سرمایه در مقابل تورم

در کدام صندوق سرمایه‌گذاری کنیم؟

در حال حاضر حدود ۲۰۰ صندوق سرمایه‌گذاری با شرایط و انواع مختلف (درآمد ثابت، سهامی، مختلط و…) در بازار کشور فعال هستند که از این تعداد حدود ۱۰۰ صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت فعالیت می‌کنند.

هر فردی با توجه به نیازها و شرایط خود می‌تواند با مطالعه و مقایسه نمودارها و تحلیل‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری، صندوق مناسب خود را بیابد. همان‌گونه که پیش از این ذکر شد، برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه‌گذاری باید کارنامه‌ی صندوق را بررسی کنید.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید