بزرگترین شهر یخی جهان در چین رونمایی کرد

  • توسط: admin
بزرگترین شهر یخی جهان در چین رونمایی کرد


 

به گزارش آدرین به نقل از روزیاتو، بازدید کنندگان از سراسر جهان به شهر هاربین چین می‌ روند تا بزرگترین شهر یخی جهان را ببینند. این شهر یخی پُر از آسمان‌ خراش‌ های یخی عظیم است و میزبان جشنواره بین‌المللی یخ و برف هاربین است، که به دلیل شهرتش به عنوان دیزنی‌ لند یخی معروف است. این جشنواره با مجسمه‌ های یخی زیبا و تماشایی، فضاهای شادی برای خانواده‌ ها ارائه می‌ دهد.

1

اگرچه ۱۸ میلیون بازدیدکننده سالانه از مجسمه‌های یخی فراوانی در سراسر شهر یخی در هاربین چین بازدید می کنند، دو منطقه اصلی آن دنیای یخ و برف (Ice and Snow World) و جزیره خورشید (Sun Island) هستند.

1

منطقه سرزمین یخ و برف تا دیر وقت باز است و شامل آسمانخراش‌های یخی به مقیاس واقعی و پر از نور است. در سال ۲۰۱۴، یکی از مجسمه سازان یخی ساختمان امپایر استیت نیویورک را بازسازی کرد و در سال ۲۰۱۸ برج یخی ۳۳ متری به شکل لباس یک رقاص فلامنکو نصب شده بود.

1

در طرف دیگر رودخانه، جزیره آفتاب در طول روز باز است و شامل مجموعه‌ای از مجسمه‌های برفی عظیم می‌شود. در سال ۲۰۰۷، این منطقه نمایشگاهی بلندترین مجسمه برفی در جهان را که دارنده رکورد گینس بود، به نمایش گذاشت. این موجود برفی ۲۵۰ متر طول و ۹ متر ارتفاع داشت و برای ساخت آن از بیش از ۱۲۰۰ متر مکعب برف استفاده شده بود.

1

در سراسر شهر هاربین نمایشگاه چراغ‌های یخی نیز وجود دارد و امکان پرداختن به ورزش‌های زمستانی مانند اسکی آلپاین، شنا در آب‌های یخ زده و دوچرخه سواری روی یخ نیز فراهم است. بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند در دامنه‌های یخی پرسه بزنند، از سرسره‌های یخی پایین بروند و حسابی برف بازی کنند.

1

امسال، یک چرخ و فلک برفی بلند نیز اضافه شده تا بازدیدکنندگان بتوانند این سرزمین شگفت‌انگیز زمستانی را از بالا مشاهده کنند.

این جشنواره به یکی از بهترین جشن‌های زمستانی در سراسر جهان تبدیل شده‌ است و تخمین زده می‌شود که سالانه حدود ۳٫۲ میلیارد پوند درآمدزایی داشته باشد.

هر سانت از این سرزمین شگفت‌انگیز زمستانی با دقت از سطح یخ‌زده رودخانه سونگهوا تراشیده شده است. اره‌های زنجیره‌ای برای بریدن یخ به قطعات استفاده می‌شود و هر قطعه چندصد کیلوگرم وزن دارد. مجسمه سازان یخی از انواع اره های کوچکتر، ابزارهای تراش و کلنگ های یخی برای تراشیدن شاهکارهایشان استفاده می کنند. بسیاری از آنها شبانه روز کار می کنند تا مجسمه هایشان را به موقع برای جشنواره آماده کنند.

1

طیف گسترده‌ای از تکنیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند افزودن آب یونیزه برای تولید یخی شفاف مانند شیشه، یا قرار دادن چراغ‌های رنگی مختلف درون اثر هنری برای خوشحال کردن بازدیدکنندگان در شب.

این جشنواره نیم قرن پیش، در سال ۱۹۶۳، به عنوان بخشی از نمایشگاه سنتی چراغ‌های یخی هاربین آغاز شد، اما خیلی زود به آنچه امروز هست تبدیل شد. به طور میانگین، این جشنواره بیش از ۶۰۹,۶۰۰ متر مربع را پوشش داده و از بیش از ۲۷۰,۰۰۰ متر مکعب برف و یخ استفاده می‌کند.

1

جشنواره در ۱۷ دسامبر با مراسم افتتاحیه باشکوه خود آغاز شد، اگرچه تاریخ پایانی ندارد، اما یخ‌ها معمولاً در ماه مارس آب می‌شوند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید