با چند سال کار کردن می‌توان در تهران خانه خرید

  • توسط: admin
با چند سال کار کردن می‌توان در تهران خانه خرید


 

به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، با توجه به قیمت میانگین مسکن در شهر تهران، یک خانوار دهک اول درآمدی که جزء فقیرترین خانوار ها محسوب می‌ شود، باید معادل ۸۸ سال درآمد خود را به‌صورت کامل اختصاص دهند و از طریق پس‌ انداز یک‌سوم درآمد خود، باید ۳۴۰ سال صبر کند. همچنین، دوره انتظار برای خرید خانه برای دهک‌ های ۲ و ۳ به ترتیب ۱۶۰ و ۱۱ سال تخمین زده شده است.

به همین دلیل است که دولت‌ها برنامه‌های حمایتی ویژه برای دهک‌های کم درامد تعریف می‌کنند و به‌عنوان‌مثال در نهضت ملی مسکن، حتی آورده اولیه برخی از خانوارها را نیز دولت متقبل می‌شود. این در حالی است که در دهک‌های ۴، ۵ و ۶ به ترتیب باید به مدت ۸۸ سال، ۷۲ سال و ۶۲ سال، یک‌سوم درآمد خانوار برای تأمین مالی مسکن متوسط پس‌انداز شود.

در دهک‌های ۷ و ۸ نیز دوره انتظار برای خرید مسکن به ۵۳ و ۴۵ سال می‌رسد. دهک‌های ۹ و ۱۰ (جدای از صدک فوق ثروتمند) می‌توانند با اختصاص حدود ۸ تا ۹ سال درآمد سالانه خود یک آپارتمان متوسط در مناطق میانی تهران خریداری کنند.

البته این سناریوها برای خرید یک آپارتمان ۷۵ متری با قیمت میانگین تهران است که به‌راحتی می‌تواند با تغییر متغیرها متناسب با وضعیت خانوار، کمتر یا بیشتر شود.

با چند سال کار می‌توان در تهران خانه خرید

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید