با این ۷ ترفند در بازی ماینکرافت سریعا الماس بدست بیار

  • توسط: admin


 

به گزارش آدرین به نقل از مایکت، دو موضوع قطعی در دنیا وجود دارد: اولیه آن این است که پاییز سال ۱۴۰۲ دارای نوسانات آب و هوایی بسیار عجیبی است و دومیه آن این است که دنیای بازی Minecraft به هیچ وجه تمامی ندارد و هر روز می‌ توانید یک موضوع جدید در آن آموخته و اکتشاف کنید.

به خصوص اگر این آموخته‌ها راجع به، به دست آوردن الماس در طول بازی باشد. به دست آوردن الماس یکی از مهم‌ترین کارهایی است که در طول بازی ماینکرفت باید انجام دهید و هر چقدر که در طول بازی رو به جلو حرکت می‌کنید، نیاز شما به این آیتم بسیار بیشتر از گذشته می‌شود.

شما با الماس‌ها می‌تواند سلاح‌ها و بلوک‌هی بسیار قدرتمندی را بسازید که در طول بازی می‌توانند برای شما بسیار اثرگذار باشند. پلیرهای حرفه‌ای ماینکرفت همیشه به دنبال پیدا کردن الماس هستند اما این موضوع شاید برای پلیرهای تازه‌کار این بازی، کار چندان ساده‌ای نباشد.

اما چندین راه مختلف وجود دارد که با پیروی از آن‌ها، می‌توانید الماس‌های زیادی را به دست آورید. این الماس‌ها، قطعا در طول بازی به کمک شما می‌آیند و می‌توانید روی‌ آن‌ها حساب ویژه‌ای باز کنید. در این مقاله، قصد داریم که هفت راه موثر برای پیدا کردن الماس را به شما بگوییم.

7- زیر پایتان را خالی کنید، اما نه خیلی عمیق

1

الماس‌ها آیتم‌های بسیار کمیابی در این بازی محسوب می‌شوند و کاملا طبیعی است که از همان ابتدای بازی، نتوانید آن‌ها را در سطح زمین پیدا کنید. برای این که بتوانید به الماس دسترسی پیدا کنید، باید کمی عمیق‌تر از سطح زمین جستجو کنید که البته خیلی‌ها این موضوع را به شکل اشتباهی انجام می‌دهند.

معمولا الماس‌ها بین لایه ۱ تا ۱۵ دنیای ماینکرفت قرار گرفته است؛ اما طبق گفته خیلی از پلیرها، بهترین جای ممکن برای پیاده‌کردن الماس بین لایه‌های ۵ تا ۱۲ است. البته این به مکانی که در آن قرار گرفته‌اید هم بستگی دارد و اکثر اوقات، این به شانس شما در مکانی که قرار گرفته‌اید، بستگی دارد.

۱۵ لایه اولیه، بسیار امن است؛ بدین خاطر که اگر بیش از حد بکنید، ممکن است سریعا بالانس خود را از دست بدهید و داخل لاوا یا همان مواد مذاب بیافتید. پس پایین‌تر از لایه ۱۵ام رفتن، چندان کار منطقی نیست.

این موضوع فقط درباره به دست آوردن الماس‌ها صدق نمی‌کند؛ همیشه باید در نظر داشته باشید که به دست آوردن هر آیتمی در بازی احتمالا در زیر زمین بهتر به دست می‌آید؛ اما همیشه باید کندن را جوری انجام دهید که بتوانید یک مسیر امن و راحت برای بازگشت خود ایجاد کنید.

اما ایجاد یک مسیر، مشکلات خودش را هم به همراه دارد؛ مثلا اگر یک مسیر کاملا راحت و آزاد بسازید و تا شب در معدن قرار بگیرید، احتمالا خیلی راحت زامبی‌ها و کریپرها را به سمت خود می‌کشانید و زمانی که زیرزمین هستید، فرار کردن از دست این کریپرها به هیچ‌وجه کار راحتی نیست.

پس حتما در نظر داشته باشید که چطور باید مسیر خود را بسازید و همیشه در لایه‌های ۵ تا ۱۲ به دنبال الماس یا هر آیتم معدنی دیگر بگردید. اگر هم که به الماس‌ رسیدید، سعی کنید که محیط اطراف را به خوبی بگردید که احتمالا الماس‌های بیشتری پیدا می‌کنید.

6- خالی کردن معدن

1

این موضوع، توسط پلیرهایی که برای طولانی مدت این بازی را تجربه کرده‌اند امتحان شده و معمولا نتیجه بسیار مناسبی هم می‌دهد. اما این موضوع هم می‌تواند کمی ریسکی باشد که باید برای انجام دادن آن، کاملا آماده باشید و با خود سلاح‌، غذا و آیتم‌های مدنظرتان را حمل کنید تا سورپرایز نشوید.

این ترفند بدین شکل کار می‌کند که شما باید در لایه مدنظرتان رفته و شروع به کندن بلوک‌های اطراف خود کنید. این کار را می‌توانید در چندین روز مختلف انجام دهید و همیشه به یاد داشته باشید که بلوک‌های کنده شما در کجا قرار گرفته‌اند.

شما می‌توانید بلوک‌های مدنظر خود را خراب کنید تا در اطراف خود یک راه مناسب بسازید. اما ریسک این موضوع کجاست؟ زمانی که برای اولین بار دنیای خود در ماینکرفت را می‌سازید، نمی‌دانید که چه اتفاقی در دنیای این بازی افتاده و دنیای زیرزمین به چه شکل ساخته شده است.

به همین خاطر، با خراب کردن بلوک‌ها، هر لحظه ممکن است که سر از یک ناکجاآباد در بیاورید که در آن، دشمن‌ها منتظر حضور شما هستند و قصد کشتن شما را داشته باشند. به همین خاطر، خالی کردن معدن همیشه باید با احتیاط خیلی زیاد انجام شود. خراب کردن بلوک‌های اطراف، از خراب کردن بلوک‌های زیری البته خطر بسیار کمتری دارد.

اگر یک بلوک را به صورت اشتباه در اطراف خود خراب کنید که راه خطرناکی را باز کند، می‌توانید سریعا یک بلوک را جایگزین کنید. اما اگر بیش از حد عمیق بشوید و نتوانید بالانس خود را کنترل کنید، دیگر نمی‌توانید در حین سقوط داخل مواد مذاب، بلوکی به جایی اضافه کنید که از این فاجعه جلوگیری شود.

این موضوع تنها برای پیدا کردن الماس مناسب نیست و از این استراتژی، می‌توانید حتی برای ساختن خانه زیرزمینی هم استفاده کنید و می‌توانید دنیای زیرزمین را هم به شکلی که دلتان می‌خواهد، بسط و گسترس بدهید.

5- مراقب علامت X باشید

1

زمانی که در حال کندوکاو معدن در بازی ماینکرفت هستید، همیشه حواستان به بلوک‌هایی باشد که روی آن‌ها علامت X نقش بسته است؛ زمانی که این بلوک‌ها را مشاهده می‌کنید، معمولا بدین معنا است که احتمالا در نزدیکی شما، آیتم‌های بسیار مهمی قرار گرفته‌اند که نباید از آن‌ها غافل شوید.

این موضوع به هیچ‌وجه توسط سازنده‌ها تایید نشده است و کسی از سازندگان این بازی اطلاعاتی از این قبیل در اختیار ما قرار نداده‌اند. اما اکثر پلیرهای حرفه‌ای ماینکرفت راجع به بلوک‌های X شکل صحبت کرده‌اند که اگر آن‌ها را دیدیم، احتمالا در مسیر درستی از معدن قرار گرفته‌ایم و الماس در نیم قدمی ماست.

با توجه به این که هیچ منطق جدی در رابطه با پیدا کردن الماس در این بازی وجود ندارد، علامت اکس شاید مهم‌ترین نشانه‌ای باشد که به صورت عمد یا غیرعمد توسط سازندگان در بازی قرار داده شده؛ با این حال، ممکن است که بعضی اوقات این علامت هیچ معنایی نداشته باشد.

اما طی آزمایش‌هایی که پلیرهای حرفه‌ای این بازی تا به حال انجام داده‌اند، می‌توان گفت که این موضوع نزدیکی بسیار زیادی به حقیقت دارد. البته یک حقیقت دردناک هم راجع به علامت اکس وجود دارد.

بعضی از پلیرها اعتقاد دارند که این علامت اکس روی بلوک‌ها، توسط یک معدنچی دیگری قرار داده شده که به معنای یک هشدار است. هشدار به این خاطر که احتمالا در نزدیکی این بلوک، موجودات خطرناک زیادی زندگی می‌کنند که می‌توانند کار شما را یکسره کنند. پس حسابی باید حواستان به این موضوع باشد.

با این که علامت اکس در اکثر اوقات می‌تواند کارآمد باشد، اما اگر برای مدت طولانی بخواهید در تاریکی معدن به دنبال این علامت بگردید، چشم‌هایتان خسته خواهد شد. پس خیلی آسوده و آرام به کندن معدن نپردازید و سعی کنید که تنها حواستان را جمع کنید و در گوشه ذهن خود، این علامت را داشته باشید.

4- حواستان به ابزارهایتان باشد

1

ابزارها، شاید مهم‌ترین آیتم هایی باشند که در طول بازی به همراه دارید. داشتن ابزارهای مناسب همیشه به شما کمک می‌کند تا در موقعیت‌های مختلف در ماینکرفت بتوانید به راحتی از پس هر چالشی بربیایید. اما داشتن همه ابزارها در طول بازی خیلی کار امکان‌پذیری نیست چون مشخصا به محدودیت فضا برمی‌خورید.

پس این موضوع بسیار مناسب است که ابزارهای مناسب را به همراه داشته باشید. کلنگ از جمله ابزارهایی است که همیشه باید به همراه داشته باشید. کلنگ می‌تواند هر بلوکی را بشکند و حتی از آن برای خرد کردن درخت‌ها و به دست آوردن چوب هم استفاده کنید و در اعماق زمین، می‌تواند برای شما بسیار کارآمد باشد.

اما نوع کلنگی که با خود به همراه دارید هم بسیار حائزاهمیت است؛ در ابتدای بازی شاید فقط بتوانید از کلنگ چوبی استفاده کنید؛ اما به مرور زمان و با به دست آوردن کلنگ سنگی و دیگر جنس‌های محکمی از کلنگ، نه تنها می‌توانید در مواقع ضروری از کلنگ به عنوان سلاح استفاده کنید، بلکه می‌توانید با سرعت بیشتری بلوک‌های موجود در بازی را بشکنید.

به جز کلنگ،‌ حتما به همراه خودتان یک سلاح مناسب داشته باشید؛ بدین خاطر که هیچ‌وقت نمی‌توانید انتظار داشته باشید که پشت هر بلوک چه چیزی قرار دارد و ممکن است راهتان را به لانه چه موجوداتی باز بکنید. از طرفی دیگر هم بعضی اوقات کندن زمین و پایین رفتن باعث می‌شود که فراموش کنید چه زمانی شب می‌شود و همانطور که می‌دانید، شب زمانی است که تمام موجودات و زامبی‌های ترسناک دنیای ماینکرفت بیرون می‌آیند و ممکن است که راه زیرزمین شما را پیدا کرده و کار شما را سخت‌تر کنند.

مورد آخری که حتما باید با خود به همراه داشته باشید،‌ مشعل است. مشعل به جز این که می‌تواند دشمن‌ها را در طول بازی از شما دور نگه‌دارد، در اعماق تاریک بازی که نمی‌توانید چیزی ببینید هم به عنوان روشنایی عمل می‌کند.

3- دهکده‌ها و معبد‌های بیابان را به خوبی بگردید

1

یکی از جذابیت‌های دنیای ماینکرفت این است که در خود اکوسیستم بسیار بزرگ و پویایی را قرار داده است؛ هر بار که شما برای اولین بار وارد دنیای ماینکرفت می‌شوید، بازی به صورت خودکار یک دنیای کاملا جدید را می‌سازد و این به شما فرصتی می‌دهد که بتوانید در هر بار بازی متفاوت، یک دنیای کاملا جدید را تجربه کنید.

این اکو سیستم بزرگ پر از بخش‌های مختلف است که دو تا از جذاب‌ترین و همزمان عجیب‌ترین دنیاهای این بازی، دهکده‌ها و بیابان‌های این بازی محسوب می‌شود. بدین خاطر که دهکده‌ها همیشه سورپرایزهای زیادی را با خود به همراه دارند و بیابان‌های بازی هم معمولا معبد‌هایی را در خود جای داده‌اند که این معبدها بعضی‌ها کاملا مشخصات خاص خودشان را دارند و بعضی‌های دیگر کاملا گمنام هستند.

اما دهکده‌ها و معبدها به جز محتوایی که در ظاهر خود دارند، رازهای زیادی را هم در دل خود جای داده‌اند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم که برای کندن و رفتن به زیر زمین، حتما این دهکده‌ها و معبدهای بیابانی را مدنظر داشته باشید. احتمالا بتوانید در زیر این مکان‌ها، آیتم‌های بسیار خوبی پیدا کنید که الماس تنها بخشی از این آیتم‌های خوب محسوب می‌شود.

اما حتما حواستان باید به یک موضوع باشد؛ در معبدهای بیابان، احتمالا بتوانید آیتم‌های کمیاب‌تر و بهتری را پیدا کنید؛ البته پیدا کردن این آیتم‌های کمیاب در معدن‌ها بدین معنی است که همیشه باید حواستان به تله‌هایی که در مسیرتان قرار گرفته هم باشد که تک تک آن‌ها می‌تواند کشنده باشد.

در دهکده‌ها هم، احتمالا مردم دهکده چندان از وجود شما خوشحال نباشند؛ بعضی از دهکده‌ها البته متروکه هستند و کسی در آن‌جا زندگی نمی‌کند اما بعضی‌های دیگر خیلی خوشحال نخواهند شد که زمین آن‌ها را بکنید تا بتوانید به منابع ارزشمند این دهکده که در زیر زمین قرار گرفته‌اند، دسترسی پیدا کنید. پس حواس خود را حسابی جمع کنید.

2- مبادله کالا به کالا

1

تمام راه‌هایی که تا به حال گفته‌ایم، ممکن است کمی خسته‌کننده و خطرناک باشد. اما خب یک راه دیگر هم وجود دارد که نه تنها همیشه جوابگوی نیازهای شماست، بلکه خطر آن هم بسیار کمتر از دیگر موارد است. شما می‌توانید با دیگر مردم دهکده مبادله کالا به کالا انجام دهید و الماس‌های مدنظر خود را به همین شکل به دست آورید.

بعضی از مردم دهکده ممکن است الماس در اختیار داشته باشند و بخواهند که آن را با شما به ازای یک کالای دیگر تعویض کنند. در نظر داشته باشید که همیشه به دنبال آیتم‌های مختلف باشید و در صورتی که آیتم‌های ارزشمند دیگر پیدا کردید، حتما آن را با خود حمل کنید. بدین خاطر که احتمالا کسی حاضر است که در ازای الماسی که در اختیار خود دارد، این آیتم را جا به جا کند.

حتی لازم نیست که همیشه آیتم‌های قیمتی و کمیاب همراه خود داشته باشید که بتوانید الماس را از مردم دهکده بگیرید. بعضی اوقات مردم دهکده به دنبال نیازهای عادی خود مثل گندم، هویج یا سیب‌زمینی هستند. پس در نظر داشته باشید که کشاورزی در ماینکرفت هم بسیار حائز اهمیت است

1- وقت گشتن اقیانوس رسیده

1

اقیانوس‌ها در بازی ماینکرفت معمولا جز مواردی هستند که پلیرهای جدید از آن چندان اطلاعی ندارند؛ اکثر اوقات همگی فکر می‌کنند که اقیانوس تنها برای زیبایی قرار گرفته یا این که می‌توانید در آن ماهی‌گیری کنید. اما در نظر داشته باشید که داخل اقیانوس یا حتی تمامی آب‌نماهایی که در بازی قرار گرفته، اتفاقات مهمی می‌افتد.

در این مناطق معمولا بلوک‌هایی پریسمارین جنس قرار گرفته که با خرد کردن آن‌ها، می‌توانید وارد تالارهای عجیب و بزرگی شوید که در آن‌ها، فرشته‌های نگهبان حضور دارند. با مبارزه کردن با فرشته‌های نگهبان و شکست دادن آن‌ها، می‌توانید آيتم‌های بسیار کمیاب و ارزشمندی را به دست آورید.

به جز شکست دادن فرشته‌ها، این تالارها در گوشه و کنار خود آیتم‌های زیادی دارند که الماس هم قطعا جزئی از این آیتم‌های کمیاب است. اما حتما حواستان باشد که در راه رسیدن به تالارهای زیر اقیانوس، سلاح مناسب با خود به همراه داشته باشید که یک موقع دشمن‌ها رد آن مکان شما را سورپرایز نکنند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید