با این ۵ معمای تصویری جالب کارآگاه درونتان را بیدار کنید!

  • توسط: admin


 

به گزارش آدرین به نقل از روزیاتو، تفکر کنید به معما های چالش برانگیز به عنوان پرونده‌ های کارآگاهی. برخی از آنها نیاز به بررسی گسترده دارند، حتی اگر به نظر بسیار آسان بیایند. با این حال، اگر قطعات را به هم بچسبانید، همانند حل یک پرونده، پاسخ در جزئیات پنهان شده است.

۱. مهمانی شام

بن و گریس در حال برگزاری مهمانی هستند. هر دو به طور همزمان غذا آماده می کنند، گریس روی کباب پز و بن در آشپزخانه. اما یک چیز مشکوک در این تصویر وجود دارد.

1

سوال: کدام یک کار اشتباهی انجام می دهد؟

1

پاسخ:

اجاق بن خاموش است.

۲. مادر کدام است؟

دو زن روبروی هم در اتاقی نشسته اند در حالی که پسر کوچکی روی زمین در همان نزدیکی بازی می کند. خوب به صحنه نگاه کنید.

1

سوال: به نظر شما مادر واقعی کودک کدام یک از این زنان است؟

1

پاسخ:

زنی که در سمت چپ نشسته است، مادر کودک است، چراکه پاهایش به سمت کودک قرار داده است. این موضع نشان دهنده غریزه مادری ذاتی او برای محافظت از فرزندش است. او حالتی به جلو خم شده برای محافظت دارد که نمونه ای از مادری است که از فرزندش مراقبت می کند.

. سفر به قطب جنوب

تیم برای کاوش در قطب جنوب از محل کارش درخواست مرخصی داد و رئیسش با این شرط که هر روز یک عکس جدید بفرستد، مرخصی او را قبول کرد. تیم هر روز عکس می فرستاد، اما وقتی برگشت، اخراج شد.

1

سوال: چگونه رئیس او از روی آن عکس ها متوجه شد که تیم واقعاً در قطب جنوب نیست؟

1

پاسخ:

تیم عکس ها را فتوشاپ کرد، اما فراموش کرد که برگ های درخت نخل را پاک کند.

۴. معمای کریسمس

یک کارآگاه که در روز کریسمس کار می کرد، به یک تماس پاسخ داد. با رسیدن به خانه ای، زنگ در را به صدا درآورد و صاحب خانه خواب آلود یک دقیقه بعد در را باز کرد. کارآگاه صاحب خانه را متهم کرد و اظهار داشت: همسایه مدعی است در یک مهمانی در شب کریسمس وارد خانه آنها شده و اشیای با ارزش را به سرقت برده اند. صاحب خانه این اتهام را رد کرد و گفت: «این درست نیست. ما در خانه‌ی دوستانمان بودیم و شب کریسمس را جشن می گرفتیم. ما به سختی وقت داشتیم درخت کریسمس خودمان را تزئین کنیم.»

کارآگاه به صاحب خانه اطمینان داد: «نگران نباش. برای من روشن شد که همسایه شما راست نمی گوید.»

1

سوال: کارآگاه از کجا فهمید؟

پاسخ:

چراغ‌های درخت کریسمس به برق نبود و یک لامپ کم بود، که باعث می‌شد آنها کارایی نداشته باشند. کارآگاه متوجه شد که صاحب خانه صادقانه صحبت کرده است. تزیین عجولانه درخت نشان می داد که مالک قبلاً بررسی نکرده بود که آیا چراغ ها کار می کنند یا خیر.

۵. خواب

بچه ها در خانه‌ی کیم خوابیده بودند. مادر کیم از اتاق بچه ها صدایی شنید، اما فکر می کرد که خواب دیده است. ۱۰ دقیقه بعد، همان صدا دوباره آمد و به محض اینکه مادر کیم وارد اتاق شد، دید که پنجره باز است. اما همه‌ی بچه ها روی تختشان بودند، حتما یک نفر اتاق را ترک کرده و دوباره بازگشته است.

1

سوال: کدام یک بود؟

1

پاسخ:

دختر سمت چپ کفش هایش را پوشیده است که نشان می دهد او بیرون رفته و سپس بازگشته است.

مانند بچه ها، بزرگسالان نیز از حل این معماهای چالش برانگیز لذت می برند. جالب است بدانید که گاهی اوقات بچه ها می توانند برخی از معماها را سریعتر از بزرگسالان حل کنند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید