با این ترفند های ارزان خانه خود را گران تر کنید!

  • توسط: admin


 

آدرین- نگاه به خانه‌های شیک در فیلم‌ها یا حتی مشاهده منازل اطرافیان، ممکن است ما را به فکر این بندازد که از لوازم گران قیمت برای تزئین خانه خود استفاده کنیم. اما به نظر می‌رسد هنوز جایی از کار می لنگد. سوال این است که آیا ما واقعاً به جزئیات در دکوراسیون داخلی خانه‌امان توجه داریم؟ آیا فقط با خرید مبلمان، فرش، پرده و لوازم دیگر می‌توانیم خانه‌ای شیک داشته باشیم؟ این موضوع نیاز به تفکر دقیق‌تری دارد. با چند ترفند آسان و ارزان، می‌توانیم خانه‌ای با طراحی شیک و دلپذیر داشته باشیم.

اضافه کردن آینه در دکوراسیون داخلی منزل

1

به گزارش آدرین به نقل از راهنماتو، اضافه کردن آینه به دکوراسیون داخلی منزل، آن را گران‌تر نشان می‌دهد. سری به سرویس بهداشتی و اتاق خواب بزنید. به آینه نگاه کنید و فرض کنید چنین عنصری در آن مکان وجود ندارد. قطعا در ذهن شما یک فاجعه رخ می‌دهد.

1

آینه‌ها می‌توانند به منازل ما روح، زندگی، روشنی و عمق ببخشند، پس چرا بیش از پیش از چنین عنصری برای دکوراسیون داخلی منازلمان استفاده نمی‌کنیم؟ از آینه‌های موجود در بازار خوشتان نمی‌آید؟ کمی خلاق باشید و با ایجاد اشکال جدید و ترکیب رنگ‌های متفاوت، آینه‌ای خاص به دیوار اتاق نشیمنتان اضافه کنید. تاثیر آن را خواهید دید!

اضافه کردن گل و گلدان به دکوراسیون داخلی منزل

1

زندگی اولیه انسان‌ها در دل طبیعت بوده است. به همین خاطر، ذات انسان همواره به سمت طبیعت حرکت می‌کند. اما، از زمانی که شهرنشین شدیم، هر روز بیش از دیروز میان ما و طبیعت دیوار کشیده شد. چرا طبیعت را به خانه‌تان نمی‌آورید؟ چند گلدان بزرگ و گل‌هایی که رنگ‌هایشان با دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگ است می‌تواند خانه شما را گران‌تر نشان دهد چراکه انسان را به ذات طبیعت‌دوستش نزدیک می‌کند.

1

در میان گل‌ها، ترندترین گل برای دکوراسیون داخلی منزل، انواع پامپاس‌ها با رنگ‌های متفاوت است. بعلاوه، استفاده از گل‌های شکوفه‌مانند همواره باب دل و خاص هستند. اما، اگر حوصله دارید، هفته‌ای یکبار هم که شده به خودتان و خانه‌تان گل‌های طبیعی مثل رز، داوودی و غیره هدیه دهید. استفاده از گل طبیعی نه تنها خانه شما را گران‌تر نشان می‌دهد، بلکه بر روحیه شما تاثیر مثبتی می‌گذارد.

استفاده از نوارهای LED در دکوراسیون داخلی منزل

1

یکی از جدیدترین تحولاتی که چندی پیش در طراحی داخلی به‌وجود آمد، استفاده از نوارهای ‌LED بود. فرض کنید نور از لابه‌لای درزهای موجود در دیوار‌های خانه (یا هرجای دیگر) به اطراف بتابد. به‌نظر شما زیبا نیست؟ با این نوع نورپردازی می‌توان با ایجاد سایه‌های سخت و نرم، جلوه‌ای خاص به محیط منازل داد. نوارهای LED تنها برای سقف نیستند، در جدیدترین طراحی‌های داخلی منازل از نوارهای ‌LED برای کابینت‌ها، لابه‌لای دیوارهای کاذب، زیر قرنیزها، دور آینه‌ها و غیره استفاده می‌شود. این شما هستید که با خلاقیت خود می‌توانید محل مناسبی برای نصب این نوارها پیدا کنید.

استفاده از لوستر‌های آویزان در دکوراسیون داخلی منزل

1

منظور از لوستر‌های آویزان، آن‌هایی است که علی‌رغم لوسترهای قدیمی‌تر، اشکالی متفاوت دارند، به‌صورتی که انگار لامپ را از سقف با یک سیم آویزان کرده‌ایم. در این میان باید یاد شود که بدون استفاده از لوستر و تنها با چند متر سیم و لامپ‌های ادیسونی، قدیمی یا دکوراتیو می‌توانیم چنین فضای نورانی و دلنشینی را به منزل خود هدیه دهیم.

1

استفاده از نورهای آویزان می‌تواند فضای داخلی منزل ما را گران و اعیانی‌تر نشان دهد.

استفاده از شومینه گازی برقی در دکوراسیون داخلی منزل

1

پیش‌تر درباره الفت انسان با طبیعت صحبت کردیم، حالا باید یادآوری کنیم که آتش نیز یکی از عناصر اصلی طبیعت است. (آتش عنصری بود که باعث شد پرومته به بند کشیده شود!)

1

بنابراین نباید از اهمیت آن غافل شده و آن را از دکوراسیون داخلی منزل حذف کنیم. اما، امروزه استفاده از شومینه‌های گازی برقی که شکل و عملکرد متفاوتی دارند، ولی کاملا احساس وجود آتش را به ارمغان می‌آورند، بسیار باب شده است. استفاده از این نوع شومینه به راحتی منزل شما را گران‌تر نشان می‌دهند.

استفاده از آبنما در دکوراسیون داخلی منزل

1

حال که از عناصر طبیعی مثل آتش و خاک (که پای گلدان‌ها است) صحبت کردیم، بهتر است از آبنماهای مدرن و زیبا نیز غافل نشویم. استفاده از آبنما و شنیدن صدای چکه کردن آن به روح شما جلا می‌بخشد.

1

بعلاوه، قرار دادن آبنما در کنار گلدان‌ها یا کتابخانه می‌تواند فضایی گران و خاص به منزل شما هدیه کند، فضایی که در کمتر خانه‌ای با آن روبه‌رو می‌شوید. فراموش نکنید که رطوبت به‌وجود آمده از آبنما در دکوراسیون داخلی منزل، برای سلامت ریه‌های شما نیز تا حدودی مفید است.

استفاده از کتابخانه در دکوراسیون داخلی منزل

1

خانه‌ای را تجسم کنید که در آن از گلدان‌های بزرگ، آینه، بازی با نور، شومینه و آبنما استفاده شده باشد که همگی به گران‌تر به‌نظر رسیدن خانه شما کمک می‌کنند. حال، حد فاصل میان تمامی این عناصر، کتابخانه‌ای زیبا تجسم کنید که مجموعه‌ای از کتاب‌های مفید و خواستنی مثل شاهنامه و دیوان حافظ و غیره را در دل خود جای داده است.

1

چه احساسی به شما دست می‌دهد؟ چه فکری درباره شخصیت صاحبخانه می‌کنید؟ شاید زیاد اهل مطالعه نباشید؛ اما اگر در چنین فضایی قرار بگیرید قطعا کتاب‌خواندن را جز اولویت‌ برنامه‌هایتان قرار خواهید داد.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید