بانک ملی در خروج از بنگاه داری گام بلندی برداشت

  • توسط: admin
بانک ملی در خروج از بنگاه داری گام بلندی برداشت


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و نیز تاکیدات دولت به منظور ایجاد فرصت‌های سرمایه‌ گذاری جدید، واگذاری و فروش منابع به عنوان یک راهبرد اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است. این اقدامات با هدف ایجاد بستر مناسب برای سرمایه‌ گذاری جدید، تشویق به ایجاد واحد های تولیدی داخلی، و تقویت نظام مالی کشور انجام می‌ شوند. این تحولات نشان از تدابیر گسترده برای کاهش نقشه‌ های بنگاه داری بانک‌ ها دارد، و بانک ملی ایران با این اقدامات به سمت حمایت از تولید داخلی و ایجاد بنگاه‌ های اقتصادی جدید حرکت می‌ کند.

سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی (وبانک)، مدیریت طرح و توسعه آینده پویا، گروه ملی صنعتی فولاد ایران، شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، ایران ترانسفو، گروه صنعتی بارز، پتروشیمی شازند، گروه صنایع بهشهر، مارگارین، مجتمع تولیدی چینی مقصود و پاکسان از مهمترین شرکت های آماده واگذاری بانک ملی ایران است که در این لیست به چشم می خورد.

بانک ملی ایران با تشکیل کارگروه ویژه واگذاری، به طور جد فروش و واگذاری سهام شرکت های تحت پوشش و املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را در دستور کار دارد.

گفتنی است از زمان آغاز دولت سیزدهم روند واگذاری و تعیین تکلیف اموال تملیکی و مازاد بانک  ملی ایران سرعت گرفته است و اکنون شاهد آن هستیم که بخش قابل توجهی از دارایی های مازاد این بانک واگذار شده است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید