بازار خودرو یکشنبه ۳ دی ماه 1402 در چه وضعیتی قرار دارد

  • توسط: admin
بازار خودرو یکشنبه ۳ دی ماه 1402 در چه وضعیتی قرار دارد


به گزارش آدرین به نقل از سرویس خودروی اقتصاد آنلاین، برای دریافت پیش‌ بینی قیمت خودرو ها در روز های آتی و آگاهی از جدید ترین قیمت‌ های خودرو های پر فروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (۳ دی)، ادامه متن را مطالعه کنید.

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۴۸۸ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۳ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۲ نیز به ۵۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۲ هم ۶۱۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ۳ میلیون گران شده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۲ امروز ۶۵۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۶۳ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۲ این ۷۸۵میلیون تومان است که طی روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۱۲۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۷۵۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۲ هم ۷۷۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به ۹۱۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۲ هم به ۶۷۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است و طی سه ماه گذشته ۱۴۳ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۲ به حوالی ۸۱۰ میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی یک روز است. این خودرو نسبت به خرداد ۱۱۹میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۵۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی پنج ماه گذشته ۲۰۵میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۵۱۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته تغییر نکرده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵ میلیون تومان که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۴۷۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۶۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است قیمت سمند سورن پلاس ۱۴۰۲ مالتی مدیا نیز ۵۹۵ میلیون تومان است شده است که ثابت مانده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۲ نیز ۶۴۰ میلیون اعلام شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۲ نیز ۵۲۵میلیون تومان شده است و نسبت به روز گذشته ۷ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۲ نیز به ۶۶۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۲ نیز یک میلیاردو۶۶۰ میلیون تومان شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۰ به یک میلیاردو۱۹۰میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۳۹۳ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۵ میلیون تومان است و نسبت به روز گذشته ثابت است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم حوالی ۲۵۵ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی روز گذشته یک میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته ۲ میلیون گران شده است و ۳۳۰ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۴۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۴ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۵۲ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ۳ میلیون ارزان شده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۳۲ میلیون تومان شده است که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون گران شده است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۳۷میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۲ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۲ حوالی ۳۴۸ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ۴ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۲ نیز به ۳۶۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ۴ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۴۰ میلیون تومان شده است که ۳ میلیون گران شده است. مدل ۱۴۰۲ این خودرو هم ۳۵۰ میلیون است که ۳ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۴۴۷ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ۴ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۲ امروز به ۷۲۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ۲۵ میلیون تومان گران شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۲ امروز به۵۸۵ میلیون تومان رسیده است که یک میلیون گران شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۵۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که ۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۲ نیز امروز ۵۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون ارزان شده است.

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال

در دولت گذشته بازار خودرو به شدت دچار به هم ریختگی شد و قیمت‌ها سیر صعودی به خود گرفت، این فرایند باعث شد خودرو مجدداً در قالب ‌کالای سرمایه‌ای قرار گیرد و مردم با هدف کسب سود سراغ خرید و فروش خودرو بروند. این امر در بازار خودرو، تقاضای کاذب ایجاد کرد و از آنجا که خودروسازان نمی‌توانستند تولید و تقاضا را برابر کنند، ‌بر قیمت‌ها در بازار افزوده شد و به‌صورت باور نکردنی قیمت انواع خودروهای داخلی به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافت و با سرعت بسیار بالا از ۲۰۰ میلیون تومان هم عبور کرد. این روند سبب شد که روز به روز به صف خریداران خودرو افزوده شود و خودروسازان هم به جهت عدم توانایی در پاسخگویی، کنترل بازار خودرو را از دست دادند. این امر تا ماه‌های ابتدایی فعالیت دولت سیزدهم ادامه داشت و از اواخر آبان ماه سال ۱۴۰۰ تا حدودی بازار خودرو آرام شد.

از همین رو سیدرضا فاطمی امین، وزیر سابق صنعت، ‌معدن و تجارت برای آنکه بازار خودرو در مدار درست قرار گیرد، راهکارهای کارشناسی را پذیرفت و در نهایت قرار شد به جای قرعه‌کشی، ‌سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ایجاد شود. در این سامانه تمام متقاضیان (در فواصل زمانی) صاحب خودرو می‌شدند و خودروساز هم می‌دانست که برای ماه‌های آتی خود باید چه روالی را طی کند. اما می‌توان گفت که موفقیت این سامانه از خردادماه سال‌جاری، نمایان شد. بازار خودرو تا حد زیادی آرام شد و مردم دیگر مانند گذشته عطش خرید ندارند. البته در این میان بارها سفته‌بازان تلاش کردند که بازار خودرو به هم بریزد و قیمت‌ها دوباره افزایشی شود. در مقاطعی هم قیمت خودرو ۴ تا ۱۰ میلیون تومان گران شد اما دوباره قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده است. طی چند روز اخیر و بخصوص نزدیک به ماه‌های پایانی سال، ‌این دیدگاه وجود دارد که قیمت خودرو دوباره گران خواهد شد. در این خصوص با سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌آید.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفته است: با توجه به فعال‌سازی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و پیش‌فروش‌های صورت گرفته، بازار خودرو در ماه‌های پیش رو با نوسان قیمت روبه‌رو نخواهد شد.

خیلی از متقاضیان خرید خودرو از مدت‌ها پیش در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کردند و به مرور زمان در حال تحویل خودروهای خود هستند لذا وقتی تقاضای کاذب در بازار نباشد حتی در دوره افزایش تقاضا برای خرید خودرو، ‌بازار دچار به هم ریختگی نخواهد شد و مهم‌تر اینکه بازار خودرو نسبت به گذشته بسیار آرام شده و حتی شاهد رکود در این حوزه هستیم. به مردم توصیه می‌کنم که در صورت خرید خودرو از بازار، سراغ واحدهای صنفی مجاز بروند و تحت هیچ شرایطی از افراد ناشناس و دلالان بازار، ‌خودرو خریداری نکنند. نکته دیگر اینکه به هیچ عنوان واحدهای صنفی موضوعی به نام پیش‌فروش خودرو ندارند و تنها منبع رسمی برای فروش خودروسازان، ‌مونتاژکاران و وارداتی‌ها، سامانه یکپارچه تخصیص خودرو است.

برای مشاهده اخبار روز خودرو و آخرین قیمت خودرو در بازار کلیک کنید. گفتنی است قیمت خودروهای داخلی بر اساس اطلاعات سایت باما به‌روزرسانی شده است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید