این قیمت خانه در ۲ نقطه تهران است | اختلاف باور نکردنی!

  • توسط: admin


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، در ماه آبان امسال، شاخص قیمت آپارتمان‌ های مسکونی در شهر تهران به عدد ۲۸۲.۵ رسیده است، که نسبت به ماه گذشته (۲۷۸.۳)، افزایش ۱.۵ درصدی را نشان می‌ دهد.

تورم ماهانه به معنای درصد تغییر در شاخص قیمت ماه جاری نسبت به ماه گذشته است. در ماه آبان، تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌ های مسکونی در شهر تهران ١.٥ درصد بوده است، که نسبت به ماه قبل (٠.٦ درصد)، ٢.١ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

کاهش تورم نقطه به نقطه

منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل می‌باشد. در آبان ماه  تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌­های مسکونی شهر تهران به عدد ٦٨,٧ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل (٧٤.٥ درصد) ٥.٨ واحد درصد کاهش داشته است.

افزایش تورم سالانه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل می‌باشد. نرخ تورم سالانه آبان ماه  آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٨٦,٣ درصد رسیده است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل(٨٥.٦ درصد)، ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت آپارتمان­های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

در آبان ماه متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران به ترتیب به۸۰۶۸۰۵ و ٧٧٥٨٢٢ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ١ با متوسط وزنی قیمت ١٥٦٧٩٨٦ هزار ریال بیشترین و منطقه ۲۰ با متوسط وزنی قیمت ۴۰۷۸۴۹ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطق ٢٢ گانه شهر تهران به خود اختصاص داده‌اند.

اختلاف ۱۱۶میلیونی قیمت مسکن در ۲۲ منطقه تهران

در حالی متوسط قیمت هر متر مسکن در منطقه یک تهران در آبان ماه امسال از ۱۵۶ میلیون تومان فراتر رفت که متوسط قیمت مسکن در منطقه ۲۰ تهران بیش از ۴۰ میلیون تومان است، یعنی اختلاف ۱۱۶ میلیون تومانی قیمت در ارزان ترین و گران ترین منطقه شهر تهران.

همچنین در حالی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در این ماه ۸۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان شد که در ۱۶ منطقه تهران قیمت مسکن از متوسط پایین تر است

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید