این استارتاپ که توسط یک ایرانی تاسیس شده بود، تعطیل شد!

  • توسط: admin


از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۴، این استارتاپ به دنبال ارائه راهی برای انتقال انسان‌ ها از طریق لوله‌ های بدون هوا با سرعت خطوط هوایی بوده است.

به گزارش آدرین به نقل از دیجیاتو، استارتاپ حمل‌ و نقل “هایپرلوپ وان” (Hyperloop One) که در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد و توسط “شروین پیشه‌ ور”، کارآفرین ایرانی، راه‌ اندازی شده بود، به‌طور رسمی در حال تعطیل شدن است. این استارتاپ اقدام به توسعه فناوری انتقال انسان‌ ها از طریق لوله‌ های بدون هوا با سرعت خطوط هوایی کرده بود.

براساس گزارش بلومبرگ، این شرکت اکنون در حال فروش دارایی‌های خود است و با تعطیلی دفاتر خود همچنین در حال اخراج کارمندانش است. سپس در پایان سال میلادی هایپرلوپ وان به‌طور رسمی تعطیل خواهد شد و در آن زمان تمام مالکیت معنوی آن به سهامدار عمده‌اش یعنی DP World منتقل خواهد شد.

هایپرلوپ وان از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۴، حدود ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری جذب کرد. همچنین از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، این شرکت به دلیل سرمایه‌گذاری گروه ویرجین متعلق به «ریچارد برانسون»، به‌عنوان Virgin Hyperloop One شناخته می‌شد. با این حال، ویرجین در سال ۲۰۲۲ تصمیم گرفت تا از برنامه‌های خود برای حمل‌ونقل مسافران صرف‌نظر کند و فقط روی ساخت سرویسی برای جابه‌جایی بار تمرکز کند. Hyperloop One همچنین اوایل سال گذشته مجبور شد تا بیش از ۱۰۰ کارمند خود را به دلیل تغییر در اولویت‌هایش اخراج کند.

در حالی که هنوز استارتاپ‌هایی وجود دارند که برای ساخت پروژه هایپرلوپ تلاش می‌کنند، اما تعطیلی یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این زمینه، تا حدی پایان رویایی را نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۳ توسط «ایلان ماسک» آغاز شده بود.

ماسک در آن زمان این نظریه را مطرح کرده بود که کپسول‌های آلومینیومی آیرودینامیک پر از مسافر یا محموله را می‌توان از طریق یک لوله تقریباً بدون هوا با سرعت حداکثر ۱۲۲۳ کیلومتر در ساعت حرکت داد. این لوله‌ها را می‌توان در داخل یا بین شهر‌ها ساخت و به عقیده ماسک می‌توانند باعث تغییر شیوه زندگی، کار، تجارت و سفر شود.

ماسک اکنون با شرکت بورینگ کمپانی (The Boring Company) خود در حال حفر گذرگاه‌های زیرزمینی در لاس‌وگاس است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید