اینجا سردترین شهر جهان است + تصاویر

  • توسط: admin
اینجا سردترین شهر جهان است + تصاویر


 

هنگامی که افراد به سرد ترین نقطه روی زمین فکر می‌ کنند، معمولاً قطب جنوب به ذهنشان می‌ آید. در واقع، قطب جنوب به عنوان سردترین نقطه روی سطح زمین شناخته می‌ شود.

به گزارش آدرین به نقل از فرارو، فلات قطب جنوب شرقی، به خصوص، ممکن است دمایی به حدود منفی ۱۲۸.۶ درجه فارنهایت (منفی ۸۹ درجه سانتیگراد) داشته باشد. اما قطب جنوب از نظر فنی یک کشور نیست، بلکه یک قاره محسوب می‌ شود. بنابراین، سرد ترین شهر جهان کجا و در کدام کشور واقع شده است؟

یاکوتسک سیبری سردترین شهر جهان است. در حالی که اویمیاکن سردترین مکان برای سکونت دائمی است و سردترین منطقه مسکونی جهان می‌باشد.

شهر یاکوتسک در سیبری تقریباً در ۲۸۰ مایلی جنوب دایره قطب شمال قرار دارد. جمعیت بیش از ۳۵۵۰۰۰ نفری شهر، میانگین دمای زمستانی را بسیار کمتر از منفی ۴ درجه فارنهایت (منفی ۲۰ درجه سانتیگراد) تجربه می‌کنند. در واقع، یاکوتسک دمای پایین رکورد منفی ۸۳.۹ درجه فارنهایت (منفی ۶۴ درجه سانتیگراد) را در ۵ فوریه ۱۸۹۱ تجربه کرد.

یاکوت‌ها – یا مردم سخا – در آب و هوای شدید نیمه قطبی شهر زندگی و کار می‌کنند. در طول گرم‌ترین ماه‌های جولای، میانگین دما تنها ۶۷.۸ درجه فارنهایت (۱۹ درجه سانتیگراد) است، در حالی که در دسامبر در حدود – ۳۴.۶ درجه فارنهایت (منفی ۳۷ درجه) است.

اویمیاکن دومین شهر سرد جهان است، اگرچه از نظر فنی یک شهر نیست. ۵۰۰ روستایی در این منطقه دورافتاده سیبری بیش از هر شهر روسیه به دایره قطب شمال نزدیکتر هستند. در سال ۱۹۲۴، دماسنج شهر به رکورد جهانی منفی ۹۶ درجه فارنهایت (منفی ۷۱ درجه سانتیگراد) سقوط کرد. شهر به قدری دائماً درگیر دما‌های سرد است که لوله‌ها برای همیشه یخ می‌زنند و هیچ چیز نمی‌تواند در زمین رشد کند. مردم با رژیم غذایی عمدتاً گوشت و ماهی زندگی می‌کنند.

بر اساس یک مطالعه بروکینگز، روسیه بیشترین تمرکز جمعیتی را دارد که در شهر‌های سرد زندگی می‌کنند. تقریباً ۱۲ شهر بزرگ با جمعیت بیش از نیم میلیون نفر و دمای زمستانی که بسیار زیر صفر است در روسیه وجود دارد.

با شرایط آب و هوایی سرد و خرابی‌های زیرساختی، برخی از مردم بر اثر سرمازدگی در خارج از منزل یا حتی بر اثر یخ‌زدگی در خانه‌های خود جان خود را از دست می‌دهند.

برای کسانی که فیلم‌های قدیمی درباره گولاگ شوروی (اردوگاه‌های کار اجباری شوروی) و زندانیانی که به سیبری تبعید می‌شوند، را دیده اند، تصویر این منطقه روسیه ممکن است مانند یک زمین بایر خشن و یخی باشد. در حقیقت، بیش از پنج میلیون مایل مربع سیبری عمدتاً توندرا و تایگا است. با این حال، بیش از ۳۳.۷ میلیون نفر سیبری را خانه می‌دانند.

سیبری زمستان‌های بسیار سختی دارد و دمای هوای نامناسبی دارد. سرما به قدری فراگیر است که به مردم دیکته می‌کند که چگونه زندگی روزمره خود را داشته باشند.

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید