اولین کارخانه خودرو الکتریکی چینی در اروپا ساخته می شود

  • توسط: admin
اولین کارخانه خودرو الکتریکی چینی در اروپا ساخته می شود


 

شرکت بی وای دی با افتخار اعلام احداث اولین کارخانه خود در مجارستان را داد. این خبر به صورت رسمی در حساب کاربری پلتفرم چت بی وای دی اعلام شده است. این خط تولید به ساخت خودرو های الکتریکی با استفاده از باتری و همچنین خودرو های هیبرید قابل شارژ اختصاص دارد.

به گزارش آدرین به نقل از عصر ایران، براساس اطلاعاتی که بی وای دی ارائه کرده، کارخانه مذکور در چند فاز توسعه خواهد یافت و در چشم انداز آن تولید ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی (سالانه) هدف گذاری شده است. تکمیل کارخانه ۲ سال زمان می‌برد.

این اولین کارخانه اروپایی است که توسط یک برند چینی به منظور تولید خودرو‌های الکتریکی راه اندازی می‌شود. حتی محصولات اروپایی چینی مانند پولستار در چین تولید و به اروپا صادر می‌شوند به همین دلیل فعالیت جدید بی وای دی یک اولین ارزشمند برای صنعت خودرو چین است.

سایر برند‌های چینی که در اروپا حضور دارند مانند نیو، اکس پنگ، گریت وال موتورز و ام جی نیز همگی در چین تولید می‌شوند و کارخانه اروپایی ندارند.

بی وای دی یک کارخانه تولید اتوبوس نیز در کوماروم (نزدیکی مرز با اسلواکی) دارد.

مدیر بخش اروپا بی وای دی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این برند تصاحب ۱۰ درصد از بازار خودرو‌های الکتریکی اروپا تا سال ۲۰۳۰ را هدف گذاری کرده است.

نمودار فروش خودرو‌های بی وای دی در بازار آلمان در سال ۲۰۲۳

اولین کارخانه خودرو الکتریکی چینی در اروپا

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید