انقلابی بزرگ در گوشی‌ های اندرویدی

  • توسط: admin
انقلابی بزرگ در گوشی‌ های اندرویدی


 

​به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، از آنجایی که طول عمر گوشی‌ های هوشمند، بی‌ توجه به اینکه آیا گوشی میان‌ رده باشند یا گوشی اقتصادی، همواره برای کاربران اهمیت داشته است، سازندگان گوشی‌ های گوگل قصد دارند به‌ زودی بخش مربوط به سلامت باتری را به منوی تنظیمات سیستم عامل اندروید اضافه کنند.

در نسخه‌ی QPR۱ اندروید ۱۴، گوگل چندین ترفند را که شامل عیب‌یابی دستگاه و بخش جدیدی در مورد باتری می‌شدند معرفی کرد. بخش مربوط به باتری تعداد چرخه‌های شارژ باتری را با استفاده از شمارش تعداد دفعات پر و خالی شدن آن به کاربران گزارش می‌دهد.

انقلاب بزرگ در گوشی‌های اندروید!

کاری که اندروید انجام می‌دهد شبیه به چیزی است که در انواع گوشی اپل به کاربران نشان داده می‌شود، با این تفاوت که اندروید برخلاف iOS هنوز سلامت باتری را نشان نمی‌دهد.

سلامت باتری، ظرفیت باقی‌مانده‌ی باتری را با توجه به سن آن نشان می‌دهد. برای مثال هرچه باتری سن بیشتری داشته باشد ظرفیت آن کمتر گزارش می‌شود.

بر اساس یافته‌های Android Authority، گوگل به‌تازگی با انتشار به‌روزرسانی آزمایشی جدیدی برای Settings Services (این برنامه مستقل از اندروید به‌روزرسانی می‌شود) بخش سلامت باتری را به آن اضافه کرده است. بخش موردبحث درصد تخمینی شارژی که باتری در حال حاضر می‌تواند در مقایسه با زمانی که نو بود نگه دارد را به کاربران نشان می‌دهد.

علاوه بر موارد گفته‌شده، ظاهراً بخش سلامت باتری توانایی اطلاع دادن زمان تعویض باتری به کاربران را نیز دارد و می‌تواند باتری اصلی را از باتری جایگزین تشخیص دهد.

بخش سلامت باتری هنوز فعال نشده است، ولی توسعه‌دهندگان با فعال کردن آن به صورت دستی، توانستند از چنین اطلاعاتی آگاه شوند.

گوگل قبل‌تر هم دست به چنین تلاشی زده بود و در نسخه‌های آزمایشی اندروید ۱۳ بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات پیکسل‌ها اضافه کرده بود، اما به دلایل نامشخصی این بخش هرگز به نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۳ راه پیدا نکرد.

انقلاب بزرگ در گوشی‌های اندروید!

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید