اعتبار افزایش حقوق بازنشستگان تامین شد

  • توسط: admin
اعتبار افزایش حقوق بازنشستگان تامین شد


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین  ، رحیم زارع در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز و در حین بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ اظهار کرد: “لایحه اصلاحی کلیات بودجه سال ۱۴۰۲ بلا فاصله پس از اعلام وصول به کمیسیون تلفیق بودجه ارجاع شد و در جلسه مورخ ۲۸/۹/۱۴۰۲ با حضور رئیس و معاونین سازمان برنامه و بودجه، پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا به تصویب کمیسیون رسید. اکنون در اجرای بند “الف” ماده ۱۸۲ آیین‌نامه، تقدیم صحن مجلس شورای اسلامی می‌شود.”

وی در ادامه اظهار کرد: پس از رد کلیات لایحه بودجه اصلاحاتی توسط دولت انجام شد و سپس لایحه جاری در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت نقاط ضعف و نقاط قوت احصا شد. در تبصره دو بند «ب» منابع صندوق کارآفرینی امید با منابع بودجه عمومی برای ایجاد اشتغال پایدار تلفیق شده است که این امر به حمایت فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور کمک می‌کند. مهم‌ترین اصلاحی که دولت در لایحه بودجه اعمال کرده است در دست متناسب سازی حقوق بازنشستگان است که دولت منبع پایداری را برای آن در نظر گرفته است. نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده هفت قانون مالیات بر ارزش افزوده به میزان یک واحد درصد در سال آینده افزایش می‌یابد و منابع حاصل صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از منابع حاصله از این محل صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشگری و کشوری و والدین شهدا خواهد شد این منابع، منابع پایداری است و اگر این اعتبار از جای دیگر تامین می‌شد ناپایدار بود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید