از جمعه شب آلودگی به هوای تهران باز می گردد

  • توسط: admin


با توجه به بررسی نقشه‌ های پیش‌ یابی و تحلیل الگو‌ های همدیدی، وضعیت جوی استان تهران تا عصر امروز (۵ دی‌ماه) نشان می‌ دهد که در بیشتر نواحی وزش باد دیده می‌ شود و در برخی نقاط، احتمال وزش باد شدید و حتی خیلی شدید در برخی ساعات وجود دارد.

به گزارش آدرین به نقل از فارس، از اواخر وقت امروز تا روز پنجشنبه (۷ دی‌ماه) آسمان صاف، گاهی وزش باد ملایم و با توجه به پایداری نسبی هوا در نواحی پرتردد شهری در بعضی ساعات غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

پنجشنبه بعد از ظهر تا عصر روز جمعه (۸ دی‌ماه) با گذر یک سامانه بارشی از شمال کشور در سطح استان افزایش ابر و افزایش سرعت باد، بهبود نسبی کیفیت هوا و در نیمه شمالی بارش پراکنده و ارتفاعات بارش پراکنده برف دور از انتظار نیست.

از جمعه شب تا اوایل هفته آینده با استقرار هوای پایدار و عدم وزش باد قابل ملاحظه و به دنبال آن انباشت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

تا روز پنجشنبه عدم تغییرات محسوس دما و برای روز جمعه در ارتفاعات شمال شرق کاهش محسوس دما و ماندگاری آن تا اوایل هفته آینده پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۶ دی‌ماه) صاف، گاهی وزش باد، به‌تدریج غبار محلی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۷ دی‌ماه) قسمتی ابری همراه بت غبار صبحگاهی، به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید