ارتباط با موجودات فضایی هوشمند چه عواقبی برای بشریت دارد ؟

  • توسط: admin
ارتباط با موجودات فضایی هوشمند چه عواقبی برای بشریت دارد ؟


به گزارش آدرین به نقل از باشگاه خبرگاران جوان نوشت: مطالعه‌ای تازه از بشریت خواسته است تا برای مواجهه با هوش فرا زمینی آماده شوند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اولین تماس با موجودات فضایی ممکن است خطرات قابل توجهی برای بشریت به همراه داشته باشد. این مطالعه تازه توسط آندریاس آنتون از مؤسسه روانشناسی و سلامت روان مرزی در فرایبورگ، آلمان انجام شده است و مجموعه‌ای از سناریوها را برای این زمینه ارائه می‌دهد.

• سناریوی سیگنال برنامه‌های SETI (جست و جوی هوش فرازمینی) که در آن ستاره شناسان رادیویی نشانه‌هایی از تمدن‌های فضایی را جست و جو می‌کنند و فرض بر این است که تلسکوپ‌های رادیویی می‌توانند سیگنال‌های مصنوعی را از نقاط دوردست فضا دریافت کنند.

• سناریوی technosignature پیش بینی می‌کند که تلسکوپ‌های قدرتمند آینده شواهدی را از فناوری فرازمینی گذشته یا حال پیدا خواهند کرد.

• سناریوی قطعه باستانی فرض می‌کند که روزی، جایی در منظومه شمسی ما (یا حتی در خود زمین)، با بقایای فیزیکی مانند کاوشگر فضایی یک تمدن فرازمینی مواجه خواهیم شد.

• سناریوی برخورد شامل ظهور یک فضاپیمای بیگانه در فضای نزدیک به زمین است که می‌توان آن را بر اساس مانور‌های پروازی یا سایر اقدامات کنترل شده توسط هوش بیولوژیکی یا مصنوعی، فرض کرد.

آنتون و همکارانش می‌گویند: ما معتقدیم که شکل زندگی بیولوژیکی می‌تواند نگرانی بیشتری ایجاد کند. هر چه بیشتر در مورد کیهان بدانیم و از طریق فعالیت‌های تحقیقاتی خود به جهان بیشتر نفوذ کنیم، احتمال بیشتری برای مواجهه با تمدن‌های فضایی، سیگنال‌های آن‌ها یا میراث آن‌ها وجود خواهد داشت.

در این مورد، محققان پیشنهاد می‌کنند که بشریت باید به عنوان یک جامعه جهانی برای این سناریو آماده شود.

آن‌ها در این مقاله می‌نویسند: در حوزه سیاسی، این سوال که چگونه با این کشف و تماس بالقوه با تمدن‌های فرازمینی برخورد شود، گفتمان جهانی را به وجود می‌آورد و از این رو همکاری بین المللی برای توسعه یک رویکرد واحد برای مقابله با این واقعیت جدید ضروری است.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید