آیفون ۲۰ میلیونی شیوه جدید کلاهبرداران

  • توسط: admin
آیفون ۲۰ میلیونی شیوه جدید کلاهبرداران


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، در روزهای اخیر، شایعه‌ ای منتشر شده است که برخی شرکت‌ ها در ایران گوشی آیفون ۱۳ را با قیمت ۲۰ میلیون تومان به فروش می‌ رسانند؛ این خبر از ابتدا مشخص بوده که یک شایعه است، اما شگردی که این شرکت‌ ها برای فروش محصولات خود به کار می‌ گیرند، افراد زیادی را فریب داده و به دام انداخته است.

این شرکت‌ها که عموما روش‌های تبلیغی خود را دارند و از عباراتی مانند «حذف واسطه‌ ها» استفاده می‌ کنند تا قیمت پایین محصولات را توجیه کنند، برای فروش محصولات خود شگردهایی را به کار می‌گیرند که برای مردم باورپذیر باشد اما از آن سو قیمت برخی از محصولات را به حدی ارزان اعلام می‌کنند که کاملا فرد خریدار را دچار تردید کرده و به شک می‌اندازد. با این حال افرادی که به دام این گونه شرکت‌ها و فروشندگان موبایل می‌افتند کم نیستند.

ترفند فروش غیر قانونی گوشی آیفون

شرکت‌ها و مراکز موبایلی که مدعی هستند آیفون را با قیمت بسیار ارزان عرضه می‌کنند ابتدا با شگرد تخفیف حدود ۲۰ درصدی گوشی‌های آیفون، مشتریان را به سمت خود جذب می‌کنند و سپس از ترفندهای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

شگرد و ترفند این شرکت‌ها به این گونه است که ابتدا قیمت محصول خود را حدود ۲۶ میلیون تومان با زمان تحویل ۳۵ روزه اعلام می‌کنند و پنج شنبه را هم از روز کاری حذف کرده‌اند. سپس با گذشت زمان تحویل و دیرکرد، این شرکت‌ها در پی اعتراض سفارش دهندگان در صورتی که کسب و کار سالمی داشته باشند، ثبت سفارش متوقف می‌شود اما در کمال تعجب قیمت فروش محصول خود را به ۲۰ میلیون تومان کاهش می‌دهند.

پشت پرده گوشی‌های آیفون ۲۰ میلیونی چیست؟

در سال‌های اخیر با افزایش قیمت نرخ ارز در ایران، قیمت گوشی‌های آیفون با رشد قابل توجهی همراه شده و بخش قابل توجهی از جامعه قدرت خرید این گوشی‌های لوکس را از دست داده‌اند؛ از این رو فرصتی فراهم شده تا برخی سودجویان با عرضه گوشی‌های فیک و قلابی آیفون به جای گوشی‌های اصل، اقدام به کلاهبرداری کنند.

سال گذشته و همزمان با اعلام ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و مدل‌های پس از آن، بازار خرید و فروش آیفون‌های کپی که بسیار ارزان‌تر از اصل آن است داغ شد، اما خوب است بدانید این آیفون‌ها فیک فقط از نظر ظاهری به نسخه اصلی شباهت دارند و در بخش‌های دیگر تفاوت‌ها بسیار است.

پیشتر رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی استان تهران از ورود آیفون‌های کپی به ایران خبر داده بود و گفته بود آیفون‌های ۱۴ کپی به دلیل اینکه به صورت قاچاق وارد می‌شوند، رجیستری آنها هم جعلی است. به عبارتی این گوشی‌ها از راه قانونی وارد کشور نمی‌شوند و غیرقانونی هستند.

ذکر این نکته هم ضروری است که در رابطه با موضوع فروش گوشی‌های قلابی و فیک به جای گوشی‌های اصل پرونده‌هایی علیه افراد متهم تشکیل شده است که در یک نمونه سال گذشته متهمان پرونده کثیرالشاکی یک سایت در کرج بازداشت شدند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید