آجیل اقتصادی وارد بازار شب یلدا شد

  • توسط: admin
آجیل اقتصادی وارد بازار شب یلدا شد


به گزارش آدرین به نقل از اقتصاد آنلاین، محمدرضا فرجی‌ تهرانی، نایب رئیس اتاق اصناف تهران، در گفتگو با تجارت‌نیوز اعلام کرد: قیمت آجیل به  قیمت پسته وابسته است و خوشبختانه در سال جاری تولید پسته نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. با توجه به حجم بالای تولید پسته در کشور، قیمت انواع این محصول با ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش یافته و این کاهش باعث استقرار بازار داخلی شده است.

نایب رئیس اتاق اصناف تهران در توصیه‌ای به مردم  اظهار می‌کند:  قیمت آجیل شب یلدای ممتاز امسال که شامل پسته اکبری یا احمدآقایی ممتاز، بادام هندی، مغزگ ردو، انجیر، مغز فندق خام، بادام پوست کاغذی، توت، کشمش، مویز و برگه زردآلو می‌شود، حداکثر ۴۸۰ هزار تومان است. چنانچه مردم بخواهند مغز پسته را انتخاب کنند باید ۱۵ تا ۲۰ درصد هزینه بیشتری پرداخت کنند از این‌رو توصیه می‌کنیم چنانچه مردم قیمت‌ آجیل‌ها را بالاتر از قیمت اعلام شده دیدند، نخرند و گران‌فروشان را به بازرسان اتاق اصناف تهران یا بازرسان اتحادیه آجیل فروشان معرفی کنند.
دکتر مهدی جعفری_F پلاس

به گفته او، قیمت آجیل شب یلدا از شب عید ارزان‌تر است و مردم می‌توانند با خرید آجیل یلدایی در بلندترین شب سال در کنار خانواده‌ از این شب لذت ببرند.

گفتنی است پیش‌تر هم رئیس اتحادیه آجیل‌فروشان تهران قیمت آجیل ممتاز شامل پستۀ اکبری یا احمدآقایی ممتاز، بادام هندی، مغز گردو، انجیر، مغز فندق، بادام، توت، کشمش، مویز و برگۀ زردآلو را حداکثر ۴۸۰ هزار تومان اعلام کرده بود.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید