ChatGPT Maker OpenAI در تلاش برای جذب سرمایه جدید به ارزش 100 میلیارد دلاری است

  • توسط: admin
ChatGPT Maker OpenAI در تلاش برای جذب سرمایه جدید به ارزش 100 میلیارد دلاری است


ChatGPT Maker OpenAI در تلاش برای جذب سرمایه جدید به ارزش 100 میلیارد دلاری است

“فراد آگاه اظهار داشته‌اند که OpenAI در مراحل اولیهٔ مذاکرات برای جذب بودجهٔ جدید با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار قرار دارد. این معامله، ChatGPT را به عنوان یکی از گران‌ ترین استارتاپ‌ های جهان به ثبات خواهد انداخت. به گفتهٔ منابع، سرمایه‌ گذارانی که ممکن است در این دور تأمین مالی شرکت کنند، هنوز در مراحل ابتدایی مذاکره حضور دارند و آنها خواستار حفظ حریم شخصی هستند. جزئیاتی مانند شرایط دقیق، ارزش سرمایه‌ گذاری و زمان تأمین مالی هنوز تعیین نشده‌ اند و ممکن است تغییر کنند.

بر اساس داده‌های CBInsights، اگر دور تأمین مالی طبق برنامه‌ریزی‌شده اتفاق بیفتد، هوش مصنوعی عزیزم را به دومین استارت‌آپ با ارزش در ایالات متحده تبدیل می‌کند، پس از فناوری‌های اکتشاف فضایی ایلان ماسک .

OpenAI از اظهار نظر خودداری کرد.

بلومبرگ قبلا گزارش داده است که این شرکت قرار است یک پیشنهاد مناقصه جداگانه را در اوایل ژانویه تکمیل کند که به کارمندان اجازه می دهد سهام خود را به ارزش 86 میلیارد دلار بفروشند. افرادی که با این موضوع آشنا هستند می گویند که این شرکت توسط Thrive Capital هدایت می شود و تقاضای بیشتری از سوی سرمایه گذاران نسبت به موجودی وجود داشت.

ارزیابی موشکی OpenAI منعکس کننده دیوانگی هوش مصنوعی است که یک سال پیش پس از انتشار ChatGPT، یک ربات چت که قادر به سرودن جملات وحشتناک انسانی و حتی شعر در پاسخ به درخواست های ساده بود، شروع شد. این شرکت تبدیل به داغ‌ترین استارت‌آپ دره سیلیکون شد و ۱۳ میلیارد دلار تا به امروز از مایکروسافت جمع‌آوری کرد و باعث قدردانی جدیدی از وعده هوش مصنوعی شد که چشم‌انداز صنعت فناوری را در عرض چند ماه تغییر داد.

Amazon.com و Alphabet از آن زمان میلیاردها دلار به رقیب OpenAI Anthropic سرازیر کرده اند. Salesforce سرمایه‌گذاری را در Hugging Face انجام داد که ارزش آن را 4.5 میلیارد دلار ارزیابی کرد و Nvidia که بسیاری از نیمه‌هادی‌هایی که وظایف هوش مصنوعی را تامین می‌کنند، در اوایل این ماه گفت که بیش از دوجین سرمایه‌گذاری در سال 2023 انجام داده است.

به گفته افراد مطلع، OpenAI همچنین بحث هایی را برای جمع آوری بودجه برای سرمایه گذاری جدید تراشه با G42 مستقر در ابوظبی انجام داده است.

یکی از افرادی که خواستند نامشان فاش شود تا درباره اطلاعات محرمانه صحبت کنند، گفت که این استارت آپ در مورد جمع آوری بین 8 تا 10 میلیارد دلار از G42 بحث کرده است. مشخص نیست که آیا سرمایه‌گذاری تراشه‌ها و تلاش‌های گسترده‌تر تأمین مالی شرکت مرتبط هستند یا خیر.

سام آلتمن ، مدیر اجرایی OpenAI به دنبال سرمایه برای پروژه ساخت تراشه با نام رمز Tigris بود. بلومبرگ ماه گذشته گزارش داد که هدف تولید نیمه هادی هایی است که بتوانند با نیمه هادی های Nvidia که در حال حاضر بر بازار تراشه های هوش مصنوعی تسلط دارند، رقابت کنند.

در ماه اکتبر، G42 اعلام کرد که با OpenAI “برای ارائه راه حل های پیشرفته هوش مصنوعی به امارات متحده عربی و بازارهای منطقه ای” همکاری می کند. جزئیات مالی ارائه نشده است. این شرکت که در سال 2018 تأسیس شد، توسط شیخ طحن بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی و رئیس سازمان سرمایه گذاری ابوظبی رهبری می شود.

بعد از اینکه هیئت مدیره آن در اوایل ماه گذشته آلتمن را به طور ناگهانی اخراج کرد، آینده OpenAI برای مدت کوتاهی نامشخص به نظر می رسید. در آن زمان، برخی از سرمایه گذاران در نظر داشتند که سهام خود را به صفر برسانند. اما پس از پنج روز هیاهوی رهبری، آلتمن بازگردانده شد و هیئت مدیره جدیدی نامگذاری شد. هدف این شرکت این است که به مشتریان نشان دهد که پس از تحولات دوباره روی محصولات خود تمرکز می کند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید