معرفی 5 فیلم که اهمیت کانون خانواده را یاد آوری می‌ کند

 • توسط: admin
معرفی 5 فیلم که اهمیت کانون خانواده را یاد آوری می‌ کند


 

به گزارش آدرین به نقل از راهنماتو، کمتر فیلمی را می‌توان یافت که ارتباطات خانوادگی در آن به تصویر کشیده نشود. مسائل خانوادگی می‌ توانند لحظات دراماتیک و چالش‌ برانگیزی را به وجود آورده و در این سیاق، اهمیت کانون خانواده را به یادمی آورد. فیلم‌ ها می‌ توانند حرف‌ هایی پنهان که به کسی ابراز نشده، را از زبان ما به دیگران منتقل کنند. به عنوان مثال، اگر از رفتار خشونت‌ آمیز پدری ناراضی باشیم، می‌ توانیم او را به تماشای یک فیلم دعوت کنیم که تأثیرات منفی چنین رفتاری را به او یاد آوری کند. در اینجا، پنج فیلم متفاوت توصیه می‌ شود که در لایه‌ های پنهان و آشکار خود، مسائل خانوادگی را بازگو می‌ کنند.

1. فیلم ماهی بزرگ Big Fish (2003)

به گزارش راهنماتو، اولین خلاهای عاطفی درون خانواده به وجود می‌آید. فیلم ماهی بزرگ داستان ارتباط بین پدر و پسری را بیان می‌کند که پسر از محبت پدر محروم بوده است. حالا پدر در بستر مرگ است. این فیلم زیبا و متفاوت از تیم برتون که امتیاز 8 از 10 را نصیب خود کرده است، به شکلی فانتزی مسائل خانوادگی را بیان می‌کند. بیشتر روایت به صورت فلاش بک عرضه می‌شود و ما همواره با شخصیت‌ها به خاطرات و گذشته‌شان سفر می‌کنیم. این فیلم به راحتی می‌تواند صدایی باشد برای جلب توجه پدرها و مادرهایی که کمتر به بچه‌ها مهر می‌ورزند.

1

2. فیلم خانواده بزرگ شاد مادیا Madea’s Big Happy Family (2011)

در این فیلم تصویر زنی را می‌بینیم که تمام توانش را برای گرد هم آوردن خانواده خرج می‌کند. مادیا در این فیلم اما علاوه بر جسور بودن سعی دارد خانواده را گرد هم جمع کند تا به عضوی از خانواده که درگیر سرطان است کمک کند. آیا او موفق می‌شود؟ چه موانعی بر سر راه او وجود دارد؟ این فیلم که با محوریت اهمیت کانون خانواده ساخته شده است امتیاز 4.8 را از آن خود کرده است. این نشان می‌دهد که بسیاری از منقدان و علاقمندان فیلم از آن روی‌گردان بودند، اما به نظر می‌رسد کارگردان این فیلم، تایلر پری، مشکلات خانوادگی را نسبتا خوب، به شکل کمدی به تصویر کشیده است.

1

3. فیلم نوح Noah (4201)

پسر نوح با بدان بنشست، خاندان نبوتش گم شد! کمتر ایرانی پیدا می‌شود که این شعر را نشنیده باشد. این شعر تصویر زندگی نوح و خانواده او را به ذهن می‌رساند. خانواده‌ای که رو به فروپاشی است، اما نوح سعی دارد که نه تنها خانواده‌اش، بلکه جهان را نجات دهد. دارن آرنوفسکی کارگردان چیره دستی است که همواره توانسته است از دل هر مساله‌ای درام و تصویر خلق کند. فیلم نوح نیز یکی از بهترین فیلم‌های او است که توانست امتیاز 5.8 را از آن خود کند. در هر لایه از این فیلم مسائل خانوادگی به چشم می‌خورد و یکدندگی‌های پدر خانواده و تبعات آن را به تصویر می‌کشد.

1

4. فیلم مادر Mother (2017)

زمین، مادر همه‌ی ما است و تمام موجودات زنده خانواده ما محسوب می‌شوند. ممکن است ما با شنیدن کلمه مادر، احساس مادرانگی را به یاد بیاوریم، درست حس کرده‌ایم این فیلم نیز به احساس مادرانگی می‌پردازد ولی آنقدر با این مفهوم بازی می‌کند تا چنین مفهومی ریشه در جان ما پیدا کند. پس از دیدن این فیلم نه تنها فهمی درست از مساله خانواده پیدا می‌کنیم، بلکه هر یک به شخصه می‌آموزیم که چطور همچون یک مادر رفتار کنیم. به‌عنوان مثال مردِ نویسنده‌ای را می‌بینیم که به اثر خود احساس مادرانگی دارد، اما آیا در این احساس، زیاده‌روی نمی‌کند؟ آیا به‌عنوان یک مرد، به اندازه کافی به خانواده‌اش اهمیت می‌دهد یا زن و بچه‌اش را فدای اثر هنریش می‌کند؟ برای او خانواده مهم‌تر است یا شغلش؟ تمام این پرسش‌ها را کارگردان این فیلم، دارن آرنوفسکی، جوتب می‌دهد، کافی است با کمال توجه این فیلم را تماشا کنیم. در نهایت باید گفته شود که فیلم مادر توانسته است امتیاز 6.6 از 10 را کسب کند.

1

5. فیلم نهنگ The Whale (2022)

شاید با شنیدن نام این فیلم از معرفی آن در مجموعه فیلم‌هایی که مربوط به کانون خانواده می‌شود، تعجب کنید، اما واقعیت این است که تمام لحظات دراماتیک این فیلم وابسته به خلاهایی است که در یک خانواده به وجود آمده است. این فیلم نیز توسط دارن آرنوفسکی ساخته شده است، اما انگار بیش از دو فیلمی که پیشتر نام بردیم فهمیده شد و امتیاز 7.7 را از آن خود کرد. این فیلم داستان مردی را روایت می‌کند که از چاقی رنج می‌برد، اما این ناتوانی او در حرکت به دلیل چاقی نمی‌تواند جلوی او برای پرخوری افراطی را بگیرد. این مرد، یک دختر دارد که می‌خواهد رابطه‌اش را به او درست کند، اما آیا روشنایی در این ارتباط می‌توان یافت؟ آیا این پدر خانواده‌اش را با خودخواهی از بین نبرده است؟ این فیلم نیز می‌تواند گزینه خوبی برای روشن شدن اهمیت کانون خانواده باشد.

1

 

 • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط
فیلم و سینما
این بازیگر از همسر ثروتمندش جدا شد | علت چه بود؟
 • ۵ دی ۱۴۰۲
 • -
 • 27 بازدید
فیلم و سینما
فیلمبرداری سریال رویای نیمه شب آغاز شد
 • ۵ دی ۱۴۰۲
 • -
 • 30 بازدید
فیلم و سینما
فیلم کت چرمی اکران آنلاین شد
 • ۵ دی ۱۴۰۲
 • -
 • 24 بازدید

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید