7 رویداد جذاب و جدید به تقویم کشور اضافه شدند

  • توسط: admin
7 رویداد جذاب و جدید به تقویم کشور اضافه شدند


با توسعه و پیشرفت روز افزون فرهنگ و جامعه، مناسبات جدیدی به تقویم کشور اضافه شده اند که از آن جمله می‌توان به روز معلم، روز زن، روز جوان، روز خانواده، روز ملی شعر، روز بیوشی و روز احسان اشاره کرد. این مناسبت‌ها به منظور گرامیداشت و تقدیر از افراد و گروه‌های مختلف جامعه برگزار می‌شوند و فرصت‌هایی برای ارتقای ارزش‌های انسانی و اجتماعی فراهم می‌سازند. این رویدادها با هدف توجیه و ترویج ارزش‌های انسانی، مساوات جنسیتی، احترام به حقوق بشر و فرهنگ سازی برای جامعه‌ای پویا، متعهد و پویا برگزار می‌شوند. افزودن مناسبات جدید به تقویم کشور، از نشانه‌های پیشرفت و تلاش برای رشد فرهنگی و اجتماعی است که باعث افزایش همبستگی و انسجام اجتماعی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  مهر، مراسم رونمایی از ابلاغیه ثبت هفت روز محصول در تقویم رسمی کشور دوشنبه سیزدهم فروردین با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید محمود اسلامی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبیر فیروزیان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عاطفه خادمی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین دیوسالار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای‌عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امیرحسین سمیعی مدیرکل دفتر موسیقی، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و جمعی از اصحاب فرهنگ و رسانه برگزار شد.
 در این جلسه رئیس انجمن ملی محصولات کشاورزی، رئیس اتحادیه نانوایان، دبیر اجرایی فراکسیون محصولات استراتژیک کشاورزی مجلس، یکی از اعضای انجمن گلاب و گل‌محمدی، دبیر انجمن زنبورداران و تولیدکنندگان عسل و عضو هیأت مدیرها سازمان تعاون روستایی به بیان نقطه نظرات‌شان پرداختند.
بر اساس اعلام شورای انقلاب فرهنگی ۳۱ فروردین روز گندم و نان، ۲۰ اردیبهشت روز گل محمدی و گلاب، ۳۱ مرداد روز عسل، ۲۵ شهریور روز خرما، ۵ آبان روز زعفران، ۷ آبان روز انار و ۴ آذر روز زیتون در ضمیمه تقویم رسمی کشور ثبت می‌شود.
همچنین ثبت هفت روز محصول در ضمیمه تقویم رسمی کشور بنا بر جشن‌ها و آئین‌های شکرگزاری این محصولات کشاورزی صورت گرفته است.

[

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید