گرگ‌ ها در واقعیت چقدر بزرگ‌ اند؟

  • توسط: admin


 

گرگ خاکستری، یک گونه از پستانداران گوشت‌ خوار، به خانواده سگان تعلق دارد. این گرگ‌ ها به صورت بومی در نیم‌ کره شمالی زمین گسترده شده‌اند و شامل گستره وسیعی از اوراسیا و آمریکای شمالی می‌ شوند. این گونه بالاترین پراکندگی جغرافیایی را در میان تمام سگ‌ سانان دیگر دارا است.

به گزارش خبرآنلاین، این جانور نیای وحشی سگ است؛ یعنی سگ‌ها از نسل نوعی گرگ هستند که بین ۱۸ تا ۳۲ هزار سال پیش اهلی شدند. تاکنون ۳۸ زیرگونه معاصر از گرگ شناسایی شده که از جمله آن‌ها سگ اهلی، دینگو، گرگ قرمز و گرگ ایرانی هستند. گرگ شمال غرب آمریکای شمالی بزرگ‌ترین زیرگونه گرگ‌ها در جهان است.

گرگ‌ها به راستی چقدر بزرگ‌اند؟

بیشتر گرگ‌ها به رنگ خاکستری با لکه‌هایی از رنگ‌های دیگر هستند، اما رنگ‌های سفید، سرخ، قهوه‌ای و سیاه نیز در آن‌ها دیده می‌شود. اندازه و وزن گرگ‌ها در نقاط مختلف بسیار متفاوت است. به این صورت که عموماً در عرض‌های جغرافیایی بالاتر (مناطق شمالی) گرگ‌ها جثه بزرگ‌تری دارند.

گرگ سرددشت از بزرگ‌ترین انواع گرگ است. گرگ‌ها در مقایسه با خویشاوندان نزدیک خود همچون شغال زرد و کایوت بیشتر برای شکار جانوران بزرگ تخصص یافته‌اند. علاقه بیشتری به زندگی اجتماعی دارند و از زبان رفتاری غنی و پیچیده‌ای بهره‌مند هستند.

 

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید