کشف حمله بزرگ سوخت قاچاق تحت پوشش تخم مرغ و سنگ گچ!

  • توسط: admin
کشف حمله بزرگ سوخت قاچاق تحت پوشش تخم مرغ و سنگ گچ!


در یک عملیات ناگهانی و پیگیری شده توسط اداره آمریکا، حدود ۶۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق که در جعبه‌های تخم مرغ و سنگ گچ مخفی کرده شده بود، کشف شد. این عملیات موفق بوده و امکان انتقال سوخت به شبکه‌های قاچاق مهندسی شده برای اهداف غیرقانونی را از بین برد. این مواد قاچاق برای جرائمی مانند قاچاق انسان، تروریسم و انضباطی در حال جریان قرار دارند. این کشف اثبات می‌کند که اداره آمریکا به دنبال پیشگیری و پایان دادن به فعالیت‌های قاچاقچیان و جلوگیری از انتقال منابع به مناطق خطرناک است و تا جایی که ممکن است، سعی در پاسخگویی به این چالش‌ها دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرهنگ یدالله دهقان با اعلام این مطلب اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی غیرمجاز، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای موصلاتی به دو دستگاه خودروی تریلی مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند.وی افزود: ماموران پس از هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام  قضایی مقدار ۶ هزار و ۸۰۰ لیتر گازوئیل که در پوشش محموله تخم مرغ و سنگ گچ جاسازی شده بود، کشف کردند. 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این رابطه ۲ خودرو توقیف و ۲ متهم دستگیر که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند،گفت: مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و از شهروندان خواست که به منظور مشارکت در این امر هر گونه اخبار و اطلاعاتی از فعالیت قاچاقچیان دارند، از طریق سامانه ۰۹۶۳۰۰ به این پلیس اطلاع دهند. 
کشف مقدار ۲۸۰۰ لیتر سوخت قاچاق در بیرجند 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی همچنین از کشف ۲ هزار و ۸۰۰ لیترگازوئیل قاچاق در محموله کنسروجات و بیسکوئیت خبر داد.
 دهقان اظهار داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان اخباری مبنی بر قاچاق فرآورده‌های سوختی از مبدأ استان خراسان رضوی ـ مشهد به مقصد پایانه مرزی میلک واقع در استان سیستان و بلوچستان، دریافت که مراتب به صورت ویژه در دستور کار مأمورین پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.
وی افزود: مأموران هنگام کنترل محورها به یک دستگاه خودروی تریلی مشکوک، که خودرو را در محل پلیس راه شهرستان بیرجند متوقف و پس از هماهنگی‌های صورت گرفته با مقام  قضایی تعداد ۱۴ بشکه ۲۰۰ لیتری جمعاً به مقدار ۲۸۰۰ لیتر در زیر محموله کنسروجات و بیسکوئیت کشف کردند. 
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبیی با بیان اینکه در این رابطه خودرو توقیف و یک متهم دستگیر که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.
کشف فراورده‌های گوشتی غیر بهداشتی در فردوس 
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان فردوس نیز گفت: مأموران انتظامی در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس مسافربری ۷۲۰ کیلو فرآورده‌های گوشتی فاقد مجوز بهداشتی کشف کردند.  
سرهنگ جواد بلوکیان اظهار داشت مأموران پاسگاه انتظامیی برون شهرستان فردوس هنگام کنترل خودروهای عبوریی در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه اتوبوس مسافربری از مبدأ مشهد مقدس به مقصد کرمان مشکوک شدند و خودرو را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند. 
وی اظهارداشت: مأموران پس از انجام هماهنگی قضایی در بازرسی از خودرو ۷۲۰ کیلو فرآورده‌های گوشتی (کله‌پاچه گوسفند) فاقد هر گونه مجوز بهداشتی بود کشف کردند که کارشناسان ارزش ریالی آن را بالغ بر ۲ میلیارد ۵۲۰ میلیون ریال برآورد کردند. 
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان فردوس تصریح کرد: مأموران در این رابطه یک خودرو توقیف و یک متهم دستگیر کردند که متهم دستگیر شده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد. 
بلوکیان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع و مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز از جمله قاچاق و توزیع کالاها خارج از شبکه توزیع و بدون مجوز قانونی، موضوع را از طریق ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

[

  • برچسب ها:
  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید