چگونه یک خانه در محلی با معماری زشت زیبا می شود؟

  • توسط: admin


 

عصرایران نوشت: در روند بازسازی خانه OO، تیم TYarchistudio از ترکیب دقیقی از مواد برای دستیابی به سبک معماری معاصر و همچنین پایداری بالا بهره برده است.

تایوان، به عنوان پروژه بازسازی یک سازه قدیمی چهل ساله و تبدیل آن به یک خانه معاصر توسط گروه معماری محلی TYarchitestudio، خودنمایی می کند.

این پروژه با اولویت نور، گرما، صمیمت و ارتباط خانوادگی، تاثیری که نوسازی متفکرانه می تواند بر فضای زندگی داشته باشد را به نمایش می گذارد. این خانه در 3 طبقه جمع و‌ جور دارای سه اتاق خواب، دو حمام، دو اتاق نشیمن و یک آشپزخانه است که در کوچه ای باریک به عرض شش متر قرار گرفته و با نمایی متمایز متشکل از پنجره های شیشه ای کوچک کاملا متفاوت از دیگر سازه های محل، است.

در روند بازسازی خانه OO، تیم TYarchistudio از ترکیب دقیقی از مواد برای دستیابی به سبک معماری معاصر و همچنین پایداری بالا بهره برده است. به منظور ایجاد فضای داخلی گرم و دلپذیر نیز تیم طراحی تا جای امکان از عناصر طبیعی استفاده کرده اند. نور خورشید از طریق نورگیرها و پنجره‌ های دارای موقعیت استراتژیک به فضاهای مختلف این خانه سرازیر می‌ شود و فضای زندگی نورانی را حتی با وجود نمای نسبتا بسته در سطوح بالایی فراهم می‌ آورد.

گفتنی است که استفاده از روکش های چوبی بر جذابیت هرچه بیشتر این پروژه افزوده است. این طراحی جایزه آی اف دیزاین آلمان را نیز بدست آورده است.

جایزه طراحی محصول آی ‌اف  در سال ۱۹۵۴ میلادی معرفی شد و سالانه توسط طرح مجمع بین‌المللی آی‌ اف می‌شود. این جایزه، که شامل رشته‌های مختلف است، هر سال بیش از ۵٬۵۰۰ اثر شرکت‌کننده از حدود ۵۹ کشور دارد.

مساحت پروژه 195 مترمربع است.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

 

  • برچسب ها:
  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید